„Czarny lud” od Korwina i narodowców opanował Konfederację

Opublikowano: 26.06.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 350

Pisaliśmy wczoraj o opuszczeniu Konfederacji przez panów: Marka Jakubiaka i Liroya. Obaj planują założeni nowej partii. Czytając komentarze internautów dotyczące tej sprawy, niewiele jest takich, w których widoczna byłaby tęsknota za oboma politykami. Janusz Korwin-Mikke tak skwitował ich odejście: „(…) To ich sprawa, bo kością niezgody było to, że obydwaj Panowie twierdzili, że stanowią Jedną Potężną Federację – ale domagali się dwa razy więcej udziałów, bo to są dwie osobne organizacje”.

Nie ma się jednak z czego cieszyć, gdyż przypadek ten pokazuje, że w Konfederacji nie dzieje się dobrze, a przez takie historie jak z Jakubiakiem i Liroyem wokół ugrupowania wytworzy się zła aura. Ot, kolejny gang, który zanim cokolwiek zdołał osiągnąć, już zdążył się pokłócić o stołki i o kasę. Nie potrafią dogadać się nawet wtedy, gdy politycznie stoją niemalże nad przepaścią. Teraz zacznie się wzajemne atakowanie i wyciąganie brudów. Jak zwykle…

Potwierdza to zresztą Marek Jakubiak, który po odejściu z Konfederacji rozpoczyna swój festiwal po mediach. Dziennik „Polska The Times” z 25 czerwca br. publikuje wywiad z politykiem. Jakubiak wylewa w nim swoje żale na Konfederację, twierdzi, że traktowany był bez należnego szacunku. Jego zdaniem, fakt, że wniósł do ugrupowania swoją organizację – Federację dla Rzeczypospolitej, z ponad 3 tysiącami członków, nie dano mu pozycji na jaką by – w swojej opinii – zasługiwał. Jakubiak twierdzi, że za jego plecami tworzono partię Konfederacja, o czym nikt go nie informował. Czuł się, wraz z Liroyem, marginalizowany, mimo że cały czas szedł na ustępstwa. Był gotów zadowolić się, jako szef FdRz, jednym członkiem w zarządzie nowej partii. Ale i tu doszedł do ściany. Jakubiak przypuszcza, że cała ta gra związana jest z ewentualnymi przyszłymi subwencjami dla partii politycznych. „(…) mam wrażenie – twierdzi Jakubiak – że to jest projekt Ruchu Narodowego i KORWiN i mam wrażenie, że po wyborach do parlamentu wszystko diametralnie się zmieni za pomocą różnego rodzaju nacisków, czy szantaży wewnątrz partii. A te naciski to coś, co RN i KORWiN mają za świętość, czyli subwencje. Otóż ja bez subwencji żyję i mogę bez nich żyć. Nie stawiałem jakichś wielkich wymogów w tej kwestii. Mi chodziło za każdym razem tylko o szacunek dla FdR i dla Piotra Liroy’a”.

W dalszej części wywiadu Marek Jakubiak twierdzi, że nie tylko on i Liroy byli źle traktowani w Konfederacji. „Mam wrażenie, że skoro Kaja Godek, pan Grzegorz Braun i my nie jesteśmy traktowani poważnie w Konfederacji, to trzeba po prostu zejść na ziemię” – wyznaje. I znajduje głównych winowajców tego stanu rzeczy: „Niestety tym takim „czarnym ludem” w Konfederacji jest młodzież stojąca za Korwinem i młodzież RN, która – wydaje się – buduje własny plan polityczny, z pominięciem Federacji, z pominięciem Liroy’a, z pominięciem nawet Janusza Korwin-Mikkego”.

Szef Federacji dla Rzeczypospolitej narzeka w wywiadzie na bałagan, który panuje w Konfederacji oraz brak pomysłów organizacyjnych na nową partię, mającą powstać na jej bazie. Jakubiak twierdzi: „Mówiliśmy od dawna: „Słuchajcie, jeżeli najpierw nie ustalimy parytetów w tejże partii, to nie ma mowy o przystąpieniu do Konfederacji”. Ja to mówiłem od miesiąca. Tu nie było żadnego spisku. Ja po prostu, jako doświadczony politycznie człowiek, wymagałem najpierw poukładania miejsc i partii. Najpierw trzeba napisać statut, powołać zarząd i dopiero rejestrować partię. A oni wszystko zrobili za naszymi plecami i mówili: „Wiecie, teraz to już nie ma czasu, bo mogą nam tej partii nie zarejestrować. Wszystko ustalimy po wyborach”. No przepraszam. To jakieś żarty” – kwituje Jakubiak.

Krzysztof Bosak z Konfederacji, w wywiadzie dla wRealu24, tak skwitował odejście Jakubiaka i Liroya: „Jeżeli ktoś nie chce startować wraz z Konfederacją to my go do tego nie zmusimy. Nie jest możliwe zaspokojenie wszystkich sprzecznych oczekiwań, jeżeli nie ma skłonności do kompromisu i do zawarcia porozumienia”.

Autorstwo: W
Źródło: ProKapitalizm.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. Ryszard 26.06.2019 14:23

  Ne rozumiem tego sporu. Coś mi tu śmierdzi. Jak dla mnie to szukanie na siłę konfliktu żeby rozbić Konfederację i odebrać jej głosy na jesień. Mi tam nie żal Jakubiaka i Liroya. Cieszyłbym się jeszcze gdyby odszedł Braun którego nie trawię jako ultra-katola. A już na pewno powinni się pozbyć JKM. Uważam że ten facet to krypto-żyd który specjalnie miesza tylko żeby nie dostać się do Sejmu. Dlaczego ? Ponieważ jest wyznaczony do kanalizowania polskich środowisk narodowych i wolnościowych tak aby nigdy nie zaistniały na poważnie. Tyle że na razie JKM i jego klika kuców są potrzebni żeby RN mógł wejść do Sejmu. Dlatego jestem za tym żeby rozwód wzięli z nim po wyborach 😉

 2. franek 27.06.2019 00:14

  @Ryszard

  A ja Brauna nawet lubię. Jedna z nielicznych osób które są wyraziste dzięki włąsnej publicystyce. Lubię go do tego stopnia, że wybaczam ostentacyjne katolstwo, nieudolnie przemilczane pochodzenie (czemu przemilczał?) i wiarę w zamach w Smoleńsku. Na innych polach odpracował to z nawiazką. Zauważmy, że zdecydowanej większości polityków nie chce się nawet prowadzić bloga, nie chce się urządzić pogadanki na YT. Przy czym Konfederacja nie wychodzi tu szczególnie na plus.
  W czasie ostatnich wyborów do UE w Warszawie na liście konfederacji ze znanych mi osób był tylko Bosak (w mojej opinii gładysz i miernota) a reszta to zupełne no name, ludzie o których nigdy nie słyszałem. To jest niepoważne zachowanie.

 3. Ryszard 27.06.2019 00:27

  @franek No jeśli dla Ciebie Braun jest ok a Bosak to miernota to sobie nie pogadamy. Braun to żyd, ostentacyjny katolik (pewnie udawany tak jak cejrowski-też żyd) i ogólnie sprawia wrażenie debila. Natomiast Bosak to elokwentny młody człowiek. Najinteligentniejszy z nich wszystkich. Na YT jest mnóstwo filmów z liderami KONFEDERACJI. Zatem nie wiem… Chyba masz innego YT XD Nie pozdrawiam.

 4. Fenix 27.06.2019 07:47

  Wybieraj siebie przed innymi . Ja jestem godny ! Ja, dzielę władzę z innymi. Pytaj siebie, to każdy z osobna , czego chcę Ja ? Ja chcę …..?(Zwrócić władzę ludziom) Ja chcę godnie żyć dzieląc władzę. Wszechświat odpowiada.

 5. Aida 27.06.2019 08:20

  Bosak jest chyba najbardziej rozgarnięty z tego całego narodowego środowiska. Nigdy nie przyłapałam go na jakiejś idiotycznej wypowiedzi, która by pogrążała jego czy Ruch Narodowy. Wielokrotnie był stawiany po ścianą, bombardowany na rzekomą homofobię, rasizm, starcia z wojującymi feministkami itd. nigdy nie dał się wyprowadzić z równowagi, rzeczowo, spokojnie tłumaczy, bez buty, arogancji, agresji. Szacunek.

  Braun chce się cofać do średniowiecza.

 6. Fenix 27.06.2019 08:24

  @Aida , zawiedziesz się ,Bosak nie jest tobą !
  @ Aida , nie jestem tobą ? Ja jestem sobą ! Jak przywrócić władzę ” Ja “osobie ? Nikt przed “Ja ” w osobie ,każdy za ! Narysuj sobie koło , w tym kole każdy niezależny, z głosem Ja , w osobie każdego, wybieramy jedno prawo ? Władzą ludzi , jedno prawo , głosem “Ja” każdego !
  Władzy nie sprawujesz nad innymi, dzielisz władzę ” Ja ” z innymi !

 7. Aida 27.06.2019 08:27

  Fenix
  Tobą czy sobą chciałaś napisać?

  to kim jest?

 8. Fenix 27.06.2019 09:29

  “Ja” prawda , jednoczy ducha ludzi .

 9. janpol 27.06.2019 12:17

  Fenix po prostu i po swojemu przedstawia jeden z podstawowych postulatów liberalnego manifestu oksfordzkiego: “1. Człowiek jest głównym i najważniejszym bytem obdarzonym rozumem i wolną wolą, oraz zdolnością do odróżniania dobra i zła…”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.