Czarnobyl ewakuowano

Opublikowano: 13.12.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 233

Po raz drugi w historii ewakuowano miasto Czarnobyl. Obfite opady śniegu uszkodziły całą sieć energetyczną miasta. Ze strefy wokół elektrowni atomowej ewakuowano wszystkich pracowników, podał onet.pl.

Z związku z brakiem energii elektrycznej w mieście nie ma światła i ogrzewania. Przy zamkniętej w 2000 roku elektrowni nadal pracują specjaliści od energii atomowej, inżynierowie, technicy i naukowcy i budowniczowie sarkofagu nad zniszczonym reaktorem. Odwołano również obchody dnia likwidatora poświęconego osobom, które usuwały skutki awarii w 1986 roku.

W noc z 25 na 26 kwietnia w reaktorze nr IV nastąpił wybuch, którego skutkiem do atmosfery wydostała się radiacja. Chmura radioaktywna przez kilka tygodni krążyła nad Europą. 100 tys. km. kw. zostało skażonych radiacją.

Dookoła elektrowni atomowej wyznaczono strefę specjalną (2,5 tys. km. kw.). Oficjalnie podczas usuwania skutków katastrofy zginęło 50 osób, jednak ekolodzy twierdzą, że ta liczba jest zaniżona. Ich zdaniem realnie zginęło około 4 tys. osób, a 70 tys. zostało trwale okaleczonych.

Źródło: PL Delfi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
davidoski
Użytkownik

A Fukushima nawet nie została zabezpieczona…

dona
Użytkownik
dona

Japońska technika jest tak doskonała, ba najlepsza na tej planecie, że nie wymaga zabezpieczeń! Tylko bać się trzeba o te pozostałe elektrownie w krajach z techniką na nie takim światowym poziomie… Matko cała cywilizacja zbudowana na atrapach… a wszyscy eksperci i naukowcy zadowoleni, bo sowicie opłaceni.