Czarne dziury są tunelami czasoprzestrzennymi?

Opublikowano: 17.06.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 53

Czarne dziury wciąż pozostają jednymi z najbardziej tajemniczych obiektów w kosmosie. Są to tak bardzo tajemnicze obiekty, że do dzisiaj pojawiają się kolejne naukowe hipotezy ich dotyczące. Najnowsza z nich zakłada, że czarne dziury to tunele czasoprzestrzenne.

Czarne dziury to wciąż obiekty pełne zagadek dla nauki. Nadal nie wiemy o nich zbyt wiele. Nie wiadomo na przykład jak wyglądają, co dzieje się z materią, którą wchłaniają, ani nawet tego ile czarnych dziur jest w naszej Galaktyce. Wiemy, że istnieją i potrafimy obserwować skutki ich działalności.

Nowa teoria zaproponowana przez naukowców z Katolickiego Uniwersytetu w Leuven w Belgii zakłada, że czarne dziury to zasadniczo tunele czasoprzestrzenne, które służą jako korytarze do innych wszechświatów. Jednym z głównych powodów, które doprowadziły do ​​tego założenia, jest nierozwiązany problem związany z naturą czarnych dziur.

Chodzi o to, że nie wiadomo co dzieje się z materią po przekroczeniu horyzontu zdarzeń czarnej dziury. Jedna z hipotez zakłada, że materia jest prawdopodobnie niszczona. Jednak takie całkowite zniszczenie materii wraz z “informacją”, którą ona reprezentuje, nie odpowiada zasadom mechaniki kwantowej, która stwierdza, że takiej ​​”informacji” nie można stworzyć ani niszczyć.

Zespół naukowców z Uniwersytetu w Leuven, zasugerował, że w rzeczywistości, czarne dziury działają w taki sposób jak tunele. Na przykład obserwację fal grawitacyjnych po łączących się dwóch czarnych dziurach, można wytłumaczyć kolizją wirujących tuneli czasoprzestrzennych.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Straszliwie się miotają ci uczeni. Najlepsze co mogliby zrobić, to przyznać się i stwierdzić, że po prostu nie wiedzą co to są czarne dziury i bardzo wiele innych rzeczy…

maciek
Użytkownik

@Atos

Z tych artykułów wynika że portal może być wszędzie. Niekoniecznie w centrum.

polantek
Użytkownik
polantek

Czarne dziury na końcu swego trwania zapadają się a, potem poprzez implozję oddają swoją energię otoczeniu w postaci fal tła grawitacyjnego. Tło grawitacyjne jest pomijanym przez “naukowców” czynnikiem wpływającym na wszystko. Zamiast niego wymyślają “ciemną materię” – ciemna z nich masa.