Cywile zginęli w izraelskim nalocie

Opublikowano: 01.07.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 615

Syryjskie wojsko poinformowało o czterech ofiarach śmiertelnych ataków sił powietrznych Izraela na cele wojskowe pod Damaszkiem oraz Hims, wśród których miało znajdować się również dziecko. Syjonistyczna armia po raz kolejny odmawia komentowania doniesień na temat działań prowadzonych przez nią z przestrzeni powietrznej Libanu.

Obrona przeciwlotnicza Syryjskiej Armii Arabskiej twierdzi, że w dużej mierze udało jej się odeprzeć agresję wroga, ponieważ zestrzeliła ona trzy izraelskie rakiety wystrzelone z libańskiej przestrzeni powietrznej. Część z nich dosięgła jednak celów znajdujących się na przedmieściach Damaszku oraz pod miastem Hims, gdzie zdaniem syjonistów stacjonować mają irańskie jednostki.

Syryjskie źródła potwierdziły jak na razie śmierć czterech osób, wśród których miało znajdować się także dziecko. Ponadto doniesienia medialne mówią o dwudziestu jeden rannych osobach, którym w szpitalach miała zostać udzielona pomoc medyczna. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka twierdzi jednak, że głównym celem ataków były centrum badawcze i lotnisko.

Izraelskie Siły Obronne (IDF) jak zwykle nie chcą komentować doniesień o atakach syjonistycznego lotnictwa na syryjskie oraz irańskie cele wojskowe. Należy przy tym zauważyć, że od końca ubiegłego roku Izrael działał dużo ostrożniej, ponieważ Rosja przekazała wówczas Syrii zaawansowane systemy obrony przeciwlotniczej.

Na podstawie: Presstv.com, Sana.sy/en, TimesOfIsrael.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.