Cypr też doświadcza kryzysu imigracyjnego

Opublikowano: 09.01.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1247

Nie tylko Grecja doświadczyła wzrostu liczby napływających migrantów w tym roku. Podobnie jest na Cyprze, gdzie większość przypływających przemieszcza się do greckiej południowej części wyspy przez jej turecką północną część.

Cypr jest na czele wszystkich krajów UE pod względem liczby wniosków o azyl przypadających na mieszkańca.

„Przy obecnym tempie migracji, na Cyprze będzie 100 000 uchodźców i migrantów ekonomicznych w ciągu najbliższych pięciu lat” – stwierdził Constantinos Petrides, poprzedni minister spraw wewnętrznych. Jego następca ogłosił w tym tygodniu, że grecka cypryjska policja oraz siły zbrojne będą patrolowały teren w pobliżu linii zawieszenia broni kontrolowanej przez ONZ.

Ostatnio prezydent Turcji Erdoğan wielokrotnie groził „otwarciem drogi” do Europy dla uchodźców. Nastawienie wobec nich w Turcji, gdzie jest zarejestrowanych prawie cztery miliony Syryjczyków, zmieniło się dramatycznie w wyniku kryzysu ekonomicznego i gwałtownie wzrastającego poziomu bezrobocia.

Państwa stanowiące zewnętrzną granicę UE coraz silniej postrzegają problem migracji jako największą porażkę polityczną UE. Z tego względu Grecja, Cypr i Bułgaria stworzyły Eastern Mediterranean Migration Route Initiative, sojusz, który współpracuje też z Maltą i Włochami.

Autorstwo: JotPe
Na podstawie: TheGuardian.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.