Cyniczne komentarze Mossadu

Opublikowano: 21.05.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2078

Internetowe wpisy po katastrofie irańskiego helikoptera, zmieszczone jako komentarze Mossadu lub amerykańskie, dają wyraz radości z umiejętności pilota, który potrafił dolecieć z pasażerami do nieba.

Wpisy te są dolewaniem oliwy do bliskowschodniego ognia i mnożeniem teorii spiskowych. Wymiana ciosów między Iranem a Izraelem sprzed miesiąca, czyli atak Izraela na ambasadę Iranu w Syrii, a po nim odpowiedź w postaci 300 dronów skierowanych na obiekty wojskowe w Izraelu, pokoju nie zwiastują.

Po zdarzeniu, w którym śmierć poniósł prezydent Iranu Ebrahim Raisi, Izrael publicznie zabrał głos. Agencja Reutersa, powołując się na anonimowe źródło, zacytowała izraelskiego informatora: „To nie my”. Dziwne, że niewinny woli być anonimowy. Czy winnymi pozostanie jedynie fatalna mglista pogoda, gęsto zalesiony teren wysokogórski, skoro pierwsze zdjęcia katastrofy pokazują całkiem wyraźnie odcinający się od tła leżący biało-niebieski ogon helikoptera i zwęgloną smugę, jaką zostawił. Dopiero późniejsze zdjęcia obrazują mgłę jak mleko i deszcz, mające tłumaczyć powolne tempo akcji ratowniczej.

Poza warunkami pogodowymi istnieją jeszcze, przy dzisiejszej dumie technologów wojennych, zdalne możliwości koordynowania lub zakłócania lotu. Należą do nich celowa dezinformacja GPS, zakłócanie sygnalizacji kontrolnej lub jej całkowite zdalne wyłączenie. Wszystkie koordynowane przez i za zgodą człowieka. Chociażby tzw. Distant Electronic Warfare (DEW).

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Irfy 21.05.2024 12:40

  Cóż, raczej nie “oni”. A to dlatego, że Izrael nie miałby ze śmierci Raisiego żadnej korzyści. Gdyby zginął ajatollah Chamanei, czyli rzeczywisty władca Iranu, byłbym skłonny posądzić o to Mossad. Gdyż w takim wypadku w Iranie wybuchłaby walka o schedę po nim a na takich walkach można zawsze coś ugrać.

  Raisi był jednak wyłącznie prezydentem. Facetem wskazanym przez Chamaneiego jako ten, na którego ludzie mają głosować. I oni na niego głosują. Realną władzę ma irański prezydent nawet mniejszą, niż nasz lokalny długopis. Z tą różnicą, że długopis może coś sam z siebie zawetować albo dajmy na to od czasu do czasu nie posłuchać się szefa z Żoliborza.

  Raisi to zupełnie inna historia, w Iranie prezydent pełni rolę “wdowy po Leninie”. Której Stalin, kiedy Krupska zaczęła mu fikać, prostodusznie odpowiedział, że albo się zamknie, albo znajdą inną wdowę po Leninie 😛

 2. pikpok 21.05.2024 14:10

  @Irfy, od jakiegoś czasu prowokują Iran i to dość intensywnie. Widać czują się pewnie, bo mają przygotowane już miejsce na Ukrainie, więc chcą wywołać wojnę i to pewnie III Światową?

 3. Foxi 21.05.2024 15:15

  Mnożą się “teorie” dziś przeczytałem taką; że to było porwanie syna Erdogana. Pod osłoną mgły uziemili stary helikopter, a jak wszystkich porwali to dopiero podpalili wrak. Turcy normalnie w zwykłej TV informują, że tam szalały ich drony i służby specjalne. Zobaczymy co będzie, jak stary Erdogan zacznie nagle z dnia na dzień machać biało niebieską szmatą OTO – to wtedy się okaże czy te majaczenia mają jakiś sens.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.