Cyfrowy certyfikat zdrowia przestaje być teorią spiskową

Opublikowano: 11.10.2020 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2638

Dotychczas, gdy ktoś podnosił kwestię planu wprowadzenia paszportów zdrowotnych w postaci cyfrowej, był on traktowany z przymrużeniem oka. Okazuje się jednak, że to wcale nie teoria spiskowa. Pierwsze testy cyfrowej karty zdrowia, która poświadcza, że ​​pasażerowie linii lotniczych są wolni od SARS-CoV-2, rozpoczną się już w tym tygodniu. Ma to być warunek konieczny ponownego pełnego otwarcia podróży międzynarodowych po prawie dziewięciu miesiącach zakłóceń.

Projekt wspierany zwany CommonPass jest gorliwie wspierany przez Światowe Forum Ekonomiczne. Jego celem jest stworzenie pierwszego uznanego na całym świecie dowodu na to, że pasażer uzyskał negatywny wynik testu na obecność wirusa przed lotem. Taki cyfrowy certyfikat będzie się pobierało na telefon komórkowy tak jak boarding pass. Na razie jeszcze nie ma mowy o chipach implantowanych w rękę i planuje się, że będzie to się odbywało w formie kodu QR, który ma stanowić uprawnienie do odbycia podróży.

CommonPass nie prowadzi testów. Zamiast tego ma na celu ustanowienie standardowych certyfikatów dla wyników testów Covid-19 jako ostatecznego dowodu, że pasażer został zaszczepiony przeciwko wirusowi lub posiada ważny wynik testu RT PCR (musi być wykonany 72 godziny przed odlotem) potwierdzającego brak zakażenia SARS-CoV-2. Krótko mówiąc, CommonPass stanie się cyfrową przepustką zdrowotną uznawaną na całym świecie. CommonPass ma na celu ujednolicenie procedur i umieszczenie ich rezultatu w jednej, łatwej w użyciu aplikacji.

Każdy podróżny, który będzie chciał opuścić kraj, będzie musiał najpierw odwiedzić certyfikowaną placówkę badawczą Covid-19. Następnie ona prześle wyniki do aplikacji CommonPass za pośrednictwem smartfona, który następnie zostanie użyty do weryfikacji. Po uzyskaniu certyfikatu CommonPass utworzy kod QR, który może zostać zeskanowany przez personel linii lotniczej i funkcjonariuszy granicznych.

Na podstawie: Weforum.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. kozik 11.10.2020 14:58

  Witaj w Nowym Wspaniałym Świecie!
  Niech chiński system kredytu socjalnego (Social Credit) panuje nam po wsze czasy!

 2. KubaD. 11.10.2020 20:49

  No ciekawe. Każdy zaszczepiony powinien być pozytywny na covid skoro test wykrywa wirusa 6 miesięcy po chorobie.

 3. Seweryn 11.10.2020 22:04

  I kto bedzie latal tymi samolotami jak prawie kazdy test jest pozytywny ?

 4. Fenix 12.10.2020 07:27

  Prawo wprowadzacie ,muszą być podpisy ludzi pod ustawą do stanowionego prawna ,kto dla kogo to prawo stanowi ? Ustawa i prawo stanowione ; z datą i waszymi podpisami jawnie , widzimy was ! Chcecie być odpowiedzialni , od siebie zaczynajcie. Nie może być prawa globalnie stanowionego, przez nie wiadomo kogo i byle kogo , o byle czym , niewiadomego pochodzenia ? Brak zgody ludzi na uzurpatorów nierząd !

 5. rok2 12.10.2020 09:58

  Witam!
  Nie istnieje całkowita odporność na koronawirusa, choć niektóre badania wykazały w jakim czasie przeciwciała w naszym organizmie najsilniej reagują na niego. Dodatkowo naukowcy potwierdzili, że niektórzy chorzy mogą się zarazić ponownie. Ostatecznie przeciwciała mogą chronić jedną osobę, ale nie znaczy, że ta osoba nie może zakazić innych. Dlatego WHO nie może polecać “paszportów immunologicznych”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.