Cyberataki na nasz portal

Opublikowano: 02.02.2023 | Kategorie: Komunikaty, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3543

Od kilku dni epizodycznie w ciągu dnia zdarzają się cyberataki na nasz serwer. Wówczas mogą pojawiać się błędy 504 lub strona ładuje się i nie chce załadować.

Należy sprawdzać z 5-miutowymi odstępami czy strona się załaduje. Jeśli potrwa to dłuższy czas, proszę o wiadomość. Zrobię wtedy — gdy tylko odbiorę wiadomość — restart serwera.

Mamy zabezpieczenia przed cyberatakami, ale mimo to trudno ten problem rozwiązać. Jest to strasznie frustrujące.

Podobny problem zaobserwowałem na innych stronach, które odwiedzam. W ich przypadku nie wiem, czy to wina mojego dostawcy internetu (Vectra), czy też problem cyberataków jest globalny. Wygląda to tak: wchodzę na jakąś stronę lub przechodzę na podstronę, i nic. Strona stoi w miejscu, niby chce się załadować, ale nie ładuje. Czasami wyskoczy błąd 504 o przekroczeniu limitu czasu ładowania strony lub mimo kliknięcia w link cały czas pokazuje się strona wcześniejsza. Odświeżam wtedy stronę, albo klikam ponownie na link i wczytuje mi się znów błyskawicznie i działa normalnie. Jakby internet miał czkawkę. Czy też tak macie?

Jest to bardzo podobne do sytuacji na naszym serwerze, więc być może sieć jest masowo cyberatakowana (lub elity NWO prowadzą testy wydajności internetu, by w przyszłości wykorzystać do zapowiadanej w „ostrzeżeniach” katastrofy internetowej), ale nie pisze się o tym głośno.

Maurycy Hawranek
Admin WM

28

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12 komentarzy

 1. M4ndarkus 02.02.2023 17:11

  Hmm… dzisiaj na stronę asusa przez jakiś czas nie mogłem wejść… dostawałem właśnie bład 504.
  Internet od lokalnego dostawcy.

 2. Murphy 02.02.2023 18:01

  Czyżby czarownice od Szwabia zaczęły dalszą część programu?

 3. replikant3d 02.02.2023 18:06

  Testują,, wyłączenie,, całej światowej sieci ( rzekomy megacyberatak) Większość serwerów niestety jest w USA. Nie dziwię się że Putinek stworzył własne serwery.

 4. podroznik 02.02.2023 18:36

  Upc, dziś były błędy 504 i 502.

 5. kozik 02.02.2023 19:39

  Orange. 502.

 6. Admin WM 03.02.2023 06:02

  Dostałem taką wiadomość: „Witam, czy wie Pan coś dlaczego od kilku dni nie działa strona Klubu Inteligencji Polskiej?”

  Sprawdziłem — faktycznie nie da się wejść na ich stronę https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/. Na początku pokazuje się komunikat techniczny typowy dla nieodnowionych certyfikatów SSL dla protokołów https, ale po kliknięciu „wejścia na własne ryzyko”, strona nadal nie działa. Nie można też wejść przez bramkę proxy ani zmieniając adresy DNS. Wygląda na to, że albo właściciele strony porzucili ją (przestali opłacać serwer lub domenę, lub obie te rzeczy), mają jakiś problem na serwerze (np. z cyberatakiem), albo zablokowano im serwer lub domenę.

 7. Szwęda 03.02.2023 18:04

  Serwis Klubu Inteligencji Polskiej już od dawna coś szwankuje. To wygląda trochę tak jakby jego właściciele i twórcy już odpuszczali. Często o wiele trudniejsza do “odpalenia” myslpolska_info pięknie śmiga po samym przełączeniu DNS już bez potrzeby użycia bramy proxy.

 8. Admin WM 04.02.2023 07:20

  Dostałem taką anonimową wiadomość:

  „Dziękuję za to, że po otworzeniu 8 zakładek we wszystkich zaczyna się ładowanie filmu i przez to nie mogę obejrzeć żadnego, bo mam słaby zasięg. Wcześniej było to możliwe. Teraz albo zaczynają wszystkie zakładki ryczeć po kilku minutach, albo wszystkie są w trakcie ładowania zamiast tylko ta, gdzie pliknę play. ”

  Odpowiadam – w skryptach strony nie doszło do żadnych zmian (opcja autoplay jest wciąż WYŁĄCZONA). Mi wszystkie playery we wszystkich przeglądarkach, jakie testowałem, wgrywają się w wersji normalnej (ze strzałką do uruchomienia filmu), a nie z włączonym autoodtwarzaniem.

  Jeśli komuś włączają się playery automatycznie – może to być błąd zapisany w plikach tymczasowych przeglądarki. Drugie wyjaśnienie – być może zaktualizowała się u danego użytkownika przeglądarka i ma domyślnie (lub z powodu błędu) ustawiony włączony autoplay. W pierwszym przypadku sugeruję usunąć pliki tymczasowe i zrestartować przeglądarkę. W drugim przypadu sprawdzić ustawienia przeglądarki lub przetestować playery na stronie WM w innej przeglądarce (by sprawdzić, czy dzieje się to samo). Warto też sprawdzić, czy playery włączają się same zarówno dla „Invidious” jak i „YouTube” (jest w dolnym rogu strony przycisk). Włączenie przycisku „YouTube” technicznie wyłącza wtyczkę zmieniającą playery „YouTube” w „Invidious”, więc jeśli filmy też automatycznie się włączają, nie jest to wina wtyczki stosowanej na portalu WM.

  Na pewno nie jestem w stanie pomóc, jeśli użytkownik nie poda adresu emailowego, bym mógł dopytać się o szczegóły problemu lub udzielić pomocowej porady.

 9. MasaKalambura 05.02.2023 02:26

  Błąd 504 przez 2-3 godziny jakiś niecały miesiąc temu pamiętam. W kilku komputerach, jednakowoż zintegrowanych.

 10. Admin WM 05.02.2023 08:06

  Tak, był chyba 23 stycznia. Musiałem wtedy interweniować.

 11. Piron 07.02.2023 00:07

  Orange – Od 2-3 tyg spokój, wcześniej także mulenie strony, lub błąd 504

 12. Admin WM 07.02.2023 07:32

  6 lutego, był cyberatak między ok. 12.45 a ok. 14.45. Oraz dzisiaj w nocy między ok. 1.10 a ok. 1.40.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.