Cwany Rosjanin zbudował fałszywą granicę do UE

Opublikowano: 06.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 943

Rosjanin wpadł na genialny pomysł szybkiego zarobku. Aferzysta ustawił w lesie słupy graniczne i przekopał pas kontrolno-śladowy, żeby migranci myśleli, iż przekraczają rosyjsko-fińską granicę.

Poszukiwania osoby, która przeprowadzi ich przez rosyjsko-fińską granicę, zaprowadziły czterech migrantów z Azji Południowej do Wyborga. Za przejście proponowali miejscowym po 2500 euro od osoby. Nie ukrywali, że nie mają zamiaru zatrzymywać się długo w Helsinkach – przekazują rosyjskie media, powołując się na służbę prasową w FSB Rosji w obwodzie leningradzkim.

Wiadomość o intratnej ofercie cudzoziemców szybko rozniosła się w Wyborgu i nie dawała lokalnym mieszkańcom spokoju. Jeden z nich postanowił „utorować drogę do Europy” dla imigrantów niedaleko swojego domu. 24-letni przedsiębiorca wykonał i ustawił w lesie słupy graniczne, i przekopał pas kontrolno-śladowy. Trzeba przyznać, że wszystko wyglądało bardzo realistycznie.

Cudzoziemcy oddali oszustowi zaliczkę w wysokości 5 tys. euro i obiecali jeszcze raz tyle, kiedy znajdą się po drugiej stronie granicy. Najpierw aferzysta woził ich polnymi drogami samochodem, potem przeprawił się z nimi jeziorem na pontonie. A kiedy przestała działać łączność komórkowa i GPS, wyprowadził cudzoziemców na skraj lasu, gdzie ustawił wykonane przez siebie słupy graniczne. Po drugiej stronie pasa kontrolno-śladowego migranci przekazali mu pozostałą sumę.

Ich radość nie trwała jednak długo: wkrótce dotarli do pobliskiej miejscowości i zrozumieli, że nie opuścili granic Rosji. Operator komórkowy cały czas rozmawiał z nimi w języku Puszkina…

Zszokowani takim bezczelnym oszustwem, od razu udali się na policję. W rezultacie sąd uznał, że imigranci z Azji naruszyli art. Kodeksu FR o Naruszeniach Administracyjnych. Wszyscy czworo dostali kary grzywny i zostaną deportowani z kraju, a pomysłowemu przedsiębiorcy grozi teraz sprawa karna z art. „oszustwo” – przekazała FSB Rosji w obwodzie leningradzkim.

„Wspaniały startup, jeśli działać według schematu „przyprowadź trzech znajomych i dostaniesz zniżkę”, to można nieźle zarobić” – żartują okoliczni mieszkańcy.

Policja szuka teraz odpowiedzi na najważniejsze pytanie: dlaczego imigranci próbowali obejść prawo i wjechać do Europy nielegalnie.

Na podstawie: Gazeta.spb.ru
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,40 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

No bajka! Chciało by się napisać – Polak potrafi. Niestety tym razem to genialny Rosjanin. Brawo on!