Cwany Rosjanin zbudował fałszywą granicę do UE

Opublikowano: 06.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1200

Rosjanin wpadł na genialny pomysł szybkiego zarobku. Aferzysta ustawił w lesie słupy graniczne i przekopał pas kontrolno-śladowy, żeby migranci myśleli, iż przekraczają rosyjsko-fińską granicę.

Poszukiwania osoby, która przeprowadzi ich przez rosyjsko-fińską granicę, zaprowadziły czterech migrantów z Azji Południowej do Wyborga. Za przejście proponowali miejscowym po 2500 euro od osoby. Nie ukrywali, że nie mają zamiaru zatrzymywać się długo w Helsinkach – przekazują rosyjskie media, powołując się na służbę prasową w FSB Rosji w obwodzie leningradzkim.

Wiadomość o intratnej ofercie cudzoziemców szybko rozniosła się w Wyborgu i nie dawała lokalnym mieszkańcom spokoju. Jeden z nich postanowił „utorować drogę do Europy” dla imigrantów niedaleko swojego domu. 24-letni przedsiębiorca wykonał i ustawił w lesie słupy graniczne, i przekopał pas kontrolno-śladowy. Trzeba przyznać, że wszystko wyglądało bardzo realistycznie.

Cudzoziemcy oddali oszustowi zaliczkę w wysokości 5 tys. euro i obiecali jeszcze raz tyle, kiedy znajdą się po drugiej stronie granicy. Najpierw aferzysta woził ich polnymi drogami samochodem, potem przeprawił się z nimi jeziorem na pontonie. A kiedy przestała działać łączność komórkowa i GPS, wyprowadził cudzoziemców na skraj lasu, gdzie ustawił wykonane przez siebie słupy graniczne. Po drugiej stronie pasa kontrolno-śladowego migranci przekazali mu pozostałą sumę.

Ich radość nie trwała jednak długo: wkrótce dotarli do pobliskiej miejscowości i zrozumieli, że nie opuścili granic Rosji. Operator komórkowy cały czas rozmawiał z nimi w języku Puszkina…

Zszokowani takim bezczelnym oszustwem, od razu udali się na policję. W rezultacie sąd uznał, że imigranci z Azji naruszyli art. Kodeksu FR o Naruszeniach Administracyjnych. Wszyscy czworo dostali kary grzywny i zostaną deportowani z kraju, a pomysłowemu przedsiębiorcy grozi teraz sprawa karna z art. „oszustwo” – przekazała FSB Rosji w obwodzie leningradzkim.

„Wspaniały startup, jeśli działać według schematu „przyprowadź trzech znajomych i dostaniesz zniżkę”, to można nieźle zarobić” – żartują okoliczni mieszkańcy.

Policja szuka teraz odpowiedzi na najważniejsze pytanie: dlaczego imigranci próbowali obejść prawo i wjechać do Europy nielegalnie.

Na podstawie: Gazeta.spb.ru
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,40 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

No bajka! Chciało by się napisać – Polak potrafi. Niestety tym razem to genialny Rosjanin. Brawo on!