COVID-19 może znacznie obniżać poziom inteligencji

Opublikowano: 26.07.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1133

Naukowcy z Imperial College w Londynie i Uniwersytetu w Cambridge udowodnili znaczne obniżenie poziomu inteligencji u osób, które przechorowały COVID-19.

W eksperymencie udział wzięło 81 337 osób, z czego 12 689 przechorowało COVID-19 o różnym przebiegu. Test zawierał zestaw zadań, których celem było zmierzenie aspektów możliwości poznawczych. W rezultacie osoby, które przeszły COVID-19, w tym łagodnie, miały problem z rozwiązaniem zadań o wiele częściej, niż te, które nie miały styczności z wirusem.

Najwięcej trudności sprawiało rozwiązywanie zadań wymagających argumentacji i planowania. Poza tym, wyniki wcześniejsze dane dotyczące objawów przedłużającego się COVID-19, w tym mgły mózgowej, problemów z koncentracją i znajdowaniem słów. Nasilenie zaburzenia funkcji poznawczych było częściowo związane z nasileniem choroby.

Tak więc u pacjentów, którzy wymagali podłączenia do respiratora, pojawiły się największe trudności: ich IQ spadło o siedem punktów. Nie zaobserwowano tego nawet u tych, którzy przeszli udar i nie byli w stanie nauczyć się czegoś w przyszłości. Autorzy pracy sprawdzili również czy istnieje korelacja między zmniejszeniem funkcji poznawczych i czasem, który upłynął od początku choroby.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

W świetle wyników tych badań i decyzji rządu zastanawiam się, ile razy na COVID-19 chorowali już Morawiecki i Niedzielski. Bo może skutki się kumulują? Z drugiej strony – jeśli COVID-19 obniża inteligencję, może to być kolejny dowód że może być bronią biologiczną.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 2,38 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

Do czytania z kartki ilu zakażonych i ilu zmarło na zarazę 21 wieku, dodatkowo do ogłaszania kolejnych fal i lokdałnów, nie potrzeba zbyt wielkiej inteligencji. Średnio zaawansowana małpa może to ogarnąć.

pikpok
Użytkownik
pikpok

A nadajniki 5G to są bezpieczne i zdrowe ?

Irfy
Użytkownik
Irfy

Myślę, że akurat polskich polityków straszliwa pandemia ominęła całkowicie. Gdyby obniżyć im inteligencję jeszcze bardziej, to w Sejmie siedzieliby w śliniaczkach i z grzechotkami, radośnie przy tym gaworząc. Chociaż z drugiej strony… maseczki mają, bełkocą też bez ładu i składu a grzechotki pewnie mają pochowane…