Córka składa tacie raport z działania instytucji babci i dziadka

Opublikowano: 29.03.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1409

Nepotyzm w Czeczenii nie jest ukrytym problemem. Wiedzą o nim wszyscy, a władze nie uważają go za powód do wstydu. W procederze bierze również udział rodzina prezydenta autonomicznej republiki – Ramzana Kadyrowa.

Republika Czeczenii to autonomiczny kraj wchodzący w skład Federacji Rosyjskiej. Na jego czele stoi prezydent Ramzan Kadyrow. W strukturach władzy znajduje się także wiele osób z rodziny głowy państwa. Nepotyzm jest obecny na każdym szczeblu czeczeńskiej administracji i dotyka także elit. Ostatnio w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak Ramzan Kadyrow odbiera raport od kuratorki Służby Zdrowia.

Niby nic dziwnego, tylko że ową urzędniczką była jego 20-letnia córka. Cóż – ktoś mógłby stwierdzić, że dziewczyna może być po prostu bardzo zdolna i dlatego szybko zrobiła karierę. Raport, który składa swojemu tacie, dotyczy jednak Fundacji Achmata Kadyrowa, którą założył ojciec Ramzana Kadyrowa. Na czele tej instytucji stoi zaś matka prezydenta Czeczenii.

20-letnia Khutmat Kadyrowa przed objęciem funkcji kuratorki Służby Zdrowia była już zastępcą szefa sekretariatu przywódcy Czeczenii. W sumie Ramzan Kadyrow ma 14. dzieci. O kariery i rozwój pozostałych swoich potomków prezydent Czeczenii dba tak samo jak o 20-letnią córkę. I tak: 24-letnia Aiszat Kadyrowa jest ministrem kultury Czeczenii. 23-letnia Khadiżat – kierowniczką wydziału edukacji przedszkolnej urzędu miasta stołecznego Groznego. Syn Kadyrowa, 17-letni Ahmad Kadyrow, od zeszłego roku jest szefem czeczeńskiego oddziału Rosyjskiego Ruchu Dzieci i Młodzieży.

Ot, takie standardy, które nie są niczym niezwykłym w Federacji Rosyjskiej.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 29.03.2023 16:14

    Takie standardy są również codziennością w demokratycznej Polsce. Oczywiście jak przystało na demokracje rozważa się wprowadzenie państwowej cenzury a np cytowanie Wallstreet Jurnal , fragnemtów które nie będą po myśli peremira będzie przestępstwem – więc co? Więzienie? Zszargany życiorys?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.