Coraz więcej dowodów poważnych powiłkań poszczepiennych

Opublikowano: 25.03.2013 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 639

Sprzedaż szczepionek niesie ze sobą wysokie zyski, firmom farmaceutycznym zależy więc by obywatele szczepili się coraz częściej i na jak największa liczbę chorób. Niestety, szczepienia mają swoje blaski i cienie, którymi są (czasem bardzo poważne) powikłania zdrowotne.

Ofiarami szczepionek padają najczęściej niemowlęta i małe dzieci, częstokroć jednym zastrzykiem podaje się im kilka szczepionek jednocześnie, przez co dziecko dostaje sporą dawkę (zazwyczaj niepodawanych do publicznej informacji) substancji chemicznych. Jednym z powikłań po szczepionkowych może być autyzm.

Tego typu tragedia dotknęła Valentino Bocca z Włoch. Valentino był zdrowo rozwijającym się dzieckiem, któremu w czternastym miesiącu życia podano szczepionkę MMR, będącą szczepionką trójskładnikową mającą przeciwdziałać różyczce, śwince i odrze. Tuz po podaniu szczepionki pojawiły się niepokojące objawy, najpierw biegunki i utrata zainteresowania pokarmem oraz kilkudniowy zanik umiejętności posługiwania się łyżeczką. Następnie rozwinęła się charakterystyczna dla autyzmu choroba jelit sprawiająca dziecku wiele bólu. W obecnej chwili Valentino ma już 9 lat, nie potrafi mówić i cierpi na autyzm, będący wynikiem szczepienia.

Sprawa Valentina trafiła do sądu, który potwierdził winę szczepionki za stan dziecka. Rodzicom zostało przyznanych 140 tys. funtów odszkodowania, wypłacone przez włoskie Ministerstwo Zdrowia. Kontynuują oni walkę sądową na drodze cywilnej, starając się o kolejne 800 tysięcy funtów.

Odszkodowanie (90 tys. funtów) na drodze sądowej udało się również otrzymać rodzinie małego Roberta Fletchera, u którego szczepionka MMR spowodowała uszkodzenie mózgu oraz rodzicom małej Hannah Poling, którą w autyzm wpędziło przyjęcie w ciągu jednego dnia szczepionki MMR wraz z sześcioma innymi szczepionkami. Rodzice dziewczynki uzyskali 1,5 mln dolarów, niestety, żadna kwota nie pozwoli już tym dzieciom wrócić do zdrowia, a wydawałoby się ogromne kwoty odszkodowań muszą wystarczyć do zapewnienia dzieciom niezbędnej opieki zdrowotnej już do końca życia.

Wyżej wymienione przypadki nie są oczywiście odosobnionymi tragediami spowodowanymi szczepionkami MMR. Ten sam środek stosowany jest również w USA i na wyspach brytyjskich. W Stanach znanych jest już około 5 tysięcy podobnych przypadków, a ich rzeczywista liczba może być znacznie większa.

Na podstawie: faktydlazdrowia.pl
Źródło: Autonom


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. phoenixmonk 25.03.2013 20:54

  szczepcie swoje dzieci dalej!
  http://vaccgenocide.wordpress.com/

 2. Mirazi Heket 26.03.2013 07:52

  @phoenixmonk
  Są ludzie którzy mają w …gdzieś to czy media, z których zdobywają informacje są rzetelne (wolne) i podają prawdziwe informacje. Szkoda, że o tak poważnych sprawach mało kto się dowiaduje. Głową muru nie rozwalisz

 3. -chris 26.03.2013 09:20

  @”szczepienia mają swoje blaski i cienie, którymi są (czasem bardzo poważne) powikłania zdrowotne.”
  Szczepienia mają WYŁĄCZNIE ‘cienie’! No, chyba że za blaski uznać krociowe zyski Pharmy i kasa na shusi dla lobbystów i innych wciskaczy/przestępców.
  140 tys. funtów, 90 tys. funtów. Odszkodowania.
  Nie potrafię sobie wyobrazić jakiejkolwiek wysokości kwoty odszkodowania za zmazanie uśmiechu na twarzy mojego dziecka!

  Nie ma też innej metody na naprawę stanu rzeczy jak wzrost świadomości a ten następuje najszybciej za sprawą przykładu. Bądźcie przykładem. Będzie nas więcej.

 4. Szelka 26.03.2013 11:25

  A tak właściwie to czy można, czy są szczepionki osobne na świnkę, odrę i różyczkę? Co jeśli dziecko zachorowało na różyczkę, to co wtedy ze szczepieniem jesli szczepionka jest 3 w jednym? Albo żeby nie robić kumulacji to po jednym osobnym szczepieniu?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.