Coraz więcej krajów miejscami prześladowań chrześcijan

Opublikowano: 25.11.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1683

Jak wynika z raportu wydanego przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP), liczba krajów będących miejscem prześladowania chrześcijan z powodu Imienia Pańskiego wzrosła ze 145 do 153. Dokument przedstawiono na Jasnej Górze, która przyłączyła się do ogólnoświatowej kampanii „Red Week”.

„W 2020 roku mówiliśmy o prześladowaniach, dyskryminacji w 145 krajach. Dziś mówimy już (…) o 153” – powiedział ks. Paweł Antosiak z PKWP. W 75% państw monitorowanych przez Papieskie Stowarzyszenie zwiększyła się liczba przypadków prześladowań chrześcijan. Dotyczy to szczególnie Afryki. Rekord pod tym względem stanowi Nigeria. „W ciągu ostatniego roku to ponad 7 tys. wiernych. Ponad 2 mln osób zostało zmuszonych do ucieczki”.

Chrześcijanie są mordowani nie tylko przez muzułmanów. Ksiądz Antosiak wspomniał o Chinach i Korei Północnej, a także Indiach i Sri Lance. Kapłan zwrócił również uwagę na migrację. „W Palestynie chrześcijanie 75 lat temu stanowili 18% społeczeństwa. Dziś jest to niespełna 1%”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: RadioMaryja.pl, Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Stary Kulas 25.11.2022 13:29

  Bardzo przykre jest, że Kościół zaczął stosować te same techniki manipulacji jakie stosują rządy. Do jednego worka wrzuca się mordowanie chrześcijan, zakaz publicznego manifestowania swojej religii jak i opodatkowanie instytucji.

 2. replikant3d 25.11.2022 15:55

  ,,Stary Kulas,,kościół już od dawna niewiele ma wspólnego z prawdziwą wiarą. Teraz to bardziej ,,przedsiębiorstwo,, Przykładem jest Rydzyk który pokazuje jak kręcić biznesy pod ,,parasolem,, kościoła. Więc nie dziwota że przejmuje metody korporacji i rządów…

 3. Dgruzin 27.11.2022 17:12

  1- Jak giną (o prześladowaniach nie wspominając) zwykli ludzie to jest OK, ale jak ma się lobby i jest egregorem to można głosić całemu światu o krzywdzie

  2- A twór zwany np Kościołem Katolickim to jak doszedł do władzy i skąd posiada takie dobra? Miecz, hektolitry ludzkiej krwi, palenie na stosach, odbieranie majątków i dóbr, strach i cierpienie.

  3- Zarówno chrześcijanie jak i muzułmanie (o Hitlerze nie wspominając) czerpali z judaizmu a właściwie jednego jego punktu: wybraństwo, lepszość.

  4- Czy kapelani wojskowi nie błogosławią zabójców, sprzętu do zabijania. Po co nasi chłopcy pojechali do Iraku? Kapelanów tam nie było?

 4. pikpok 27.11.2022 18:43

  @Dgruzin
  Ty niczym rabin z H. Pająka z fragmentu o torturach żydo-bolszewików na obywatelach Rosji.
  https://www.youtube.com/watch?v=LZA9kvFUERA&t=9s

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.