Coraz więcej krajów działa przeciwko „niezaszczepionym”

Opublikowano: 18.11.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2203

Co najmniej dziewięć krajów europejskich podjęło już lub zamierza podjąć specjalne środki wobec osób, które nie zostały zaszczepione przeciwko wirusowi COVID-19.

Obecnie Europa jest centralnym punktem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Liczba dziennych zachorowań jest teraz dwukrotnie wyższa niż na początku października, a presja na systemy opieki zdrowotnej w poszczególnych krajach jest coraz większa.

Najsurowsze środki obowiązują w Austrii – tam osoby nieszczepione nie mogą się przemieszczać, chyba że w celu załatwienia niezbędnych spraw.

Belgowie rozważają zmuszenie pracowników służby zdrowia do poddania się szczepieniom.

Francuzi zdecydowali, że osoby w wieku 65 lat i starsze muszą otrzymać dawkę przypominającą, aby uzyskać zaświadczenie o zaszczepieniu.

W Berlinie osobom nieszczepionym zakazano odwiedzania restauracji i muzeów. Rząd niemiecki dyskutuje nad podjęciem dalszych środków.

Od niezaszczepionych Włochów wymaga się, aby podali się testowi i przedstawili negatywny wynik, jeśli chcą pojawić się w pracy.

Na Słowacji i w Czechach dyskutuje się obecnie o tym, że osoby nieszczepione nie powinny mieć wstępu na duże imprezy, do centrów fitness i sklepów, które nie sprzedają artykułów pierwszej potrzeby.

Na Łotwie pracodawcy mogą teraz zwalniać niezaszczepione osoby.

Z kolei Ukraińcy zapłacili osobom zaszczepionym po 1000 hrywien (około 5000 koron islandzkich).

Lista ta nie jest zapewne wyczerpująca i nie obejmuje krajów, które stosują tradycyjne certyfikaty szczepień, jak to ma miejsce np. w Danii.

Źródło: IcelandNews.is


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. hashi 18.11.2021 12:00

    Wojtek i Marcin z N P TV przebywają w areszcie tymczasowym na 3 mc. Grozi im 5 lat więzienia za słowa “Śmierć wrogom ojczyzny, ” Polak w Polsce gospodarzem”. Nastał czas powszechnego ucisku, fałszu i zakłamania gdzie najwyższym aktem odwagi jest mówienie prawdy.
    Porucznik WP na którym Braun zbudował kampanie Norymberga 2.0 dostał wypowiedzenie ze służby zawodowej, za działalność anty reżimową.

  2. sakreble 19.11.2021 01:03

    Na żywo kręcimy „Terminator”a 0 – geneza”. Bogacze lada chwila wymyślą AI, o ile to już nie zaczęło myśleć i kłócić ludzi, podobnie jak Kaczrek skłócił Polaków. A potem wyższa inteligencja exterminuje już zbędną formę bialkową i zacznie ewoluować, … ale to już dalsza i nie nasza historia.

    Co na to Bóg?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.