Coraz więcej dzieci pracowników kluczowych żyje w ubóstwie

Opublikowano: 16.08.2022 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1179

Z najnowszego badania przeprowadzonego na zlecenie kongresu związków zawodowych TUC wynika, że tzw. pracownicy kluczowi w UK są coraz gorzej sytuowani. W związku z galopującą inflacją, w ubóstwie żyje coraz więcej dzieci mieszkańców UK zatrudnionych w sektorze publicznym.

Wyniki badania przeprowadzonego przez Landman Economics na zlecenie kongresu związków zawodowych TUC są druzgocące. Okazuje się, że w ubóstwo dotyka dzieci w jednym na pięć gospodarstw domowych, w których przynajmniej jeden dorosły jest tzw. pracownikiem kluczowym. W niektórych regionach proporcja ta jest jeszcze wyższa, a według szacunków liczba dzieci dorastających w ubóstwie w gospodarstwach domowych pracowników sektora publicznego wzrosła w ciągu ostatnich dwóch lat aż o 65 000, do prawie miliona. Najgorzej sytuacja wygląda w obrębie North East, North West i Londynie, gdzie wskaźnik ubóstwa wśród dzieci w rodzinach pracowników kluczowych wynosi kolejno 41 proc. i 29 proc. najlepiej wypadają z kolei pod tym względem regiony East of England – 24 proc., Szkocja – 8,3 proc. i Walia – 8,9 proc.

TUC ostrzega, że kolejny rok, w którym podwyżki płac będą poniżej inflacji, będzie absolutnie „druzgoczący” dla pracowników sektora publicznego. Eksperci TUC wskazują, że realna płaca dla pielęgniarek NHS spadnie w tym roku o £1100, a dla ratowników medycznych o ponad £ 1500. – Nasi niesamowici pracownicy kluczowi przeprowadzili nas przez pandemię. Jedyne, czego oczekują, to że będą w stanie utrzymać swoje rodziny, ale rząd pozwala na zamknięcie zbyt wielu gospodarstw domowych pracowników kluczowych w ubóstwie. Bezduszna decyzja ministrów o wstrzymaniu wzrostu płac spowoduje powszechne trudności i narazi Wielką Brytanię na większe ryzyko recesji – ostrzega sekretarz generalna TUC, Frances O’Grady. I dodaje:- Po najdłuższym od 200 lat wstrzymaniu podwyżek płac, rodziny pracujące pilnie potrzebują więcej pieniędzy w kieszeniach. To pomoże ludziom wyjść z kryzysu związanego z rosnącymi kosztami życia i zasilić naszą gospodarkę tak bardzo potrzebnym popytem. Szczególnie irytujące jest to, że kiedy kluczowym pracownikom każe się zaciskać pasa, dyrektorzy City cieszą się ogromnymi premiami.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

1

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 17.08.2022 10:25

    Realizacja światowego planu w toku…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.