Coraz więcej brytyjskich kobiet zostaje prostytutkami

Opublikowano: 15.12.2019 | Kategorie: Gospodarka, Seks, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1480

W wyniku cięć zasiłków coraz więcej osób w Wielkiej Brytanii ma poważne problemy finansowe i z trudem wiąże koniec z końcem. Okazuje się, że wzrasta liczba kobiet, których trudna sytuacja materialna zmusza do prostytucji.

Zgodnie z najnowszym raportem coraz więcej kobiet trafia na ulicę w wyniku trudnej sytuacji materialnej, w której się znajduje m.in. przez ciecia w zasiłkach. Dwie trzecie prostytutek na Wyspach w ciągu ostatniego miesiąca stało się ofiarami przemocy – podaje English Collective of Prostitutes.

Niestety wśród kobiet, które decydują się na prostytucję, są matki, które w wyniku cięć w zasiłkach mają problemy z utrzymaniem swoich dzieci. Rzeczniczka ECP, Niki Adams powiedziała: „Mamy obecnie do czynienia z kryzysem dotyczącym przemocy wobec prostytutek. Agresywni mężczyźni wyżywają się na znajdujących się w trudnej sytuacji kobietach, które mają problemy ze zgłoszeniem napaści. Jedna z kobiet została napadnięta przez gang we wschodnim Londynie, gdy pracowała na ulicy. Mężczyźni powiedzieli jej, że, jeśli chce pracować, musi dać im pieniądze. Poszła na policję i powiedziała, że grożono jej i podała nawet numer rejestracyjny samochodu należącego do gangu. Zamiast jednak przyjąć zgłoszenie, policja zaczęła ją wypytywać, czy jest prostytutką.”

Grupa ECP twierdzi, że konieczne jest wprowadzenie zmian w prawie, zanim więcej kobiet znajdzie się w niebezpieczeństwie. W Wielkiej Brytanii kupno lub sprzedaż usług seksualnych nie są nielegalne, jednak prowadzenie domu publicznego już tak.

Home Affairs Select Committee zaleca dekryminalizację prostytucji, co poparła także raportem, z którego wynika, że zakaz prowadzenia domów publicznych powinien zostać zniesiony. Komisja rządowa badająca sytuację dotyczącą zasiłków stwierdziła, że wprowadzenie Universal Credit – zastępującego sześć zasiłków jedną miesięczną płatnością – jest realnym czynnikiem wzrostu liczby kobiet, które w wyniku trudnej sytuacji finansowej decydują się na prostytucję.

Komisja uważa, że ograniczenia wprowadzone w dostępie do zasiłków, a także dłuższe oczekiwanie na ich wypłatę, przyczynia się do trudnej sytuacji finansowej.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Hugo
Gość
Hugo

lalun, nie zawsze tak jest ale faktycznie ta forma zarobku to efekt pazerności i chęci szybkiego zarobku troche wiekszych pieniędzy żeby dobrze żyć.W Anglii są jednak dodatkowe okoliczności.Cały kraj jest silnie zróznicowany pod względem dochodów i są naprawde biedne regiony gdzie ludziom żyje się źle.Widać to nawet w statystykach umieralności. Polska w tym zakresie nie jest inna. Kapitalizm prowadzi do niesprawiedliwości i patologii społecznej.