Coraz więcej brytyjskich kobiet zostaje prostytutkami

Opublikowano: 15.12.2019 | Kategorie: Gospodarka, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1943

W wyniku cięć zasiłków coraz więcej osób w Wielkiej Brytanii ma poważne problemy finansowe i z trudem wiąże koniec z końcem. Okazuje się, że wzrasta liczba kobiet, których trudna sytuacja materialna zmusza do prostytucji.

Zgodnie z najnowszym raportem coraz więcej kobiet trafia na ulicę w wyniku trudnej sytuacji materialnej, w której się znajduje m.in. przez ciecia w zasiłkach. Dwie trzecie prostytutek na Wyspach w ciągu ostatniego miesiąca stało się ofiarami przemocy – podaje English Collective of Prostitutes.

Niestety wśród kobiet, które decydują się na prostytucję, są matki, które w wyniku cięć w zasiłkach mają problemy z utrzymaniem swoich dzieci. Rzeczniczka ECP, Niki Adams powiedziała: „Mamy obecnie do czynienia z kryzysem dotyczącym przemocy wobec prostytutek. Agresywni mężczyźni wyżywają się na znajdujących się w trudnej sytuacji kobietach, które mają problemy ze zgłoszeniem napaści. Jedna z kobiet została napadnięta przez gang we wschodnim Londynie, gdy pracowała na ulicy. Mężczyźni powiedzieli jej, że, jeśli chce pracować, musi dać im pieniądze. Poszła na policję i powiedziała, że grożono jej i podała nawet numer rejestracyjny samochodu należącego do gangu. Zamiast jednak przyjąć zgłoszenie, policja zaczęła ją wypytywać, czy jest prostytutką.”

Grupa ECP twierdzi, że konieczne jest wprowadzenie zmian w prawie, zanim więcej kobiet znajdzie się w niebezpieczeństwie. W Wielkiej Brytanii kupno lub sprzedaż usług seksualnych nie są nielegalne, jednak prowadzenie domu publicznego już tak.

Home Affairs Select Committee zaleca dekryminalizację prostytucji, co poparła także raportem, z którego wynika, że zakaz prowadzenia domów publicznych powinien zostać zniesiony. Komisja rządowa badająca sytuację dotyczącą zasiłków stwierdziła, że wprowadzenie Universal Credit – zastępującego sześć zasiłków jedną miesięczną płatnością – jest realnym czynnikiem wzrostu liczby kobiet, które w wyniku trudnej sytuacji finansowej decydują się na prostytucję.

Komisja uważa, że ograniczenia wprowadzone w dostępie do zasiłków, a także dłuższe oczekiwanie na ich wypłatę, przyczynia się do trudnej sytuacji finansowej.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.