Coraz więcej broni z drukarek 3D

Opublikowano: 11.01.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2725

Policja w Kanadzie skonfiskowała w zeszłym roku ponad 100 sztuk broni wydrukowanych w 3D, a niektóre jurysdykcje odnotowały duży wzrost tego typu broni, a nawet po raz pierwszy zlikwidowały siatki producentów.

Na przykład w 2022 r., w Calgary policja skonfiskowała 17 pistoletów wydrukowanych w 3D w porównaniu do tylko jednego egzemplarza w 2021 i 2020 r.

Pistolety wydrukowane w 3D należą do kategorii domowej broni palnej określanej jako „pistolety widmo”, po części dlatego, że nie można ich namierzyć.

Nie mają numeru seryjnego, ponieważ drukowana część pistoletu to komora zamkowa, część broni podlegająca przepisom w Kanadzie. Pozostałe części broni można kupić w sklepach z bronią i przez Internet bez pozwolenia na broń.

Plany produkcji tej broni palnej są łatwo dostępne w Internecie, a przedmiot można wykonać za pomocą konsumenckiej drukarki 3D.

Te pistolety są konfiskowane w całym kraju, od miast takich jak Saskatoon i Winnipeg, po mniejsze jak Stratford w Ontario i Vulcan w Alta. „Każdy może kupić komputer, laptop, drukarkę 3D za 300 dolarów kanadyjskich i wydrukować broń palną” – powiedział pełniący obowiązki sierżanta sztabowego Ben Lawson z Calgary.

Siły policyjne z okolic Toronto, do których dotarło CBC News, widziały bardzo niewiele broni wydrukowanych w 3D. Na przykład region Peel przechwycił tylko jeden egzemplarz w zeszłym roku

York Regional Police przejęła jedną broń palną wydrukowaną w 3D. Była to „w pełni działająca broń palna” i została użyta podczas napadu.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szurnięty Mędrzec 12.01.2023 02:54

    Odbierają ludziom ich własność, jakim prawem?

  2. radical3dom 12.01.2023 10:19

    Nie tylko zabierają broń ale i wsadzają za to do pudła. Władza boi się ludu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.