Coca-Cola przejmie polski Hortex?

Opublikowano: 08.09.2012 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 716

Według ekspertów rynku, ostatni podział firmy Hortex na 3 części: sokową, mrożonkową i marketingową ma na celu wystawienie na sprzedaż rozpoznawalnej na rynku marki. Jednym z głównych zainteresowanych jest amerykański koncern Coca–Cola.

Kilka lat temu brakowało tylko jednego podpisu, żeby właścicielem Hortexu stała się inna amerykańska firma, Pepsi Co. Zabrakło tylko jednego podpisu. Teraz próbę taką podejmuje jej główny konkurent, czyli Coca–Cola.

Kupno Hortexu, oprócz zysków w Polsce, pomogłoby jej w walce z Pepsi Co. na rynku soków u naszych wschodnich sąsiadów – na Ukrainie i w Rosji. Pepsi jest tam liderem rynku. Hortex natomiast jest na tyle rozpoznawalny na Wschodzie, że jego przejęcie pozwoliłoby walczyć o prymat w tym segmencie rynku spożywczego.

Co ta informacja oznacza dla Polaków? Przejęcie jednej z nielicznych już polskich firm przez korporacyjnego molocha, który zapewne dążąc do maksymalizacji zysków zwolni część załogi. Zapowiada się także duży odpływ kapitału z Polski.

Źródło: Autonom


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. monsternik 08.09.2012 11:51

  NIE NIE NIE KONIEC Z KUPOWANIEM Z HORTEXU

 2. kristofero 08.09.2012 13:02

  (Komentarz usunięty – naruszenie regulaminu punkt 8 – wklejka) Mod.

 3. ARTUR 08.09.2012 13:06

  W takim wypadku wprowadzą swoją technologię polepszania smaku która jak w innych zagranicznych firmach opiera się na genach ludzkich .

 4. sonia 08.09.2012 21:57

  to ile jeszcze typowo polskich firm nam zostało?
  powinnyśmy chronić i propagować to co POLSKIE…
  ja osobiście korporacyjnego chłamu nie chcę.

 5. ARTUR 08.09.2012 22:19

  Nie ma już żadnej naszej firmy o ile właścicielem nie jest Polak w jednej osobie .

 6. Devi 08.09.2012 23:18

  Polskich firm jest sporo, tylko sami spożywacie syf (jako rzekomo uświadomieni), nawet w marketach typu Tesco czy Carrefour można spotkać dobre produkty spożywcze, wystarczy czytać etykiety, sprawdzać producentów, wypytać kogoś na temat danego dostawcy. To zajmuje dużo czasu i komu by się chciało, lepiej przeczytać gotowe formułki.
  Hortex nawet jako polska firma niewiele różni się od Coca-Coli, produkuje taki sam albo prawie identyczny syf co Ci spożywczy bandyci z USA, teraz jedyna różnica będzie polegała na tym gdzie ich zyski odpłyną.

 7. ARTUR 09.09.2012 00:25

  @Dwvi.Jednak Polacy nie dodają w swoich firmach ludzkich genów do jedzenia , myślisz że przypadki zombi w USA to wirus?

 8. Devi 09.09.2012 07:47

  Jasne, że bym go nie sprzedał za pół darmo bo to był by mój prywatny zakład. Hortex niewiele różni się technologią produkcji od konkurencji, ich “soki” są rozlewane w ten sam sposób co innych firmach. Mrożonki też nie zachwycają, smakują jak podgrzany plastik.
  Co do odpływu kapitału się zgadzamy.

 9. Wentyl 09.09.2012 11:42

  Odpływ kapitału to jedno, ale Hortex jest ważnym odbiorcą płodów od polskich rolników. Ciekawe czy jak go przejmie korporacja, to nie zacznie sprowadzać wszystkiego z zagranicy i nie doprowadzi do jeszcze większego zubożenia wsi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.