Co zbudowali Chińczycy?

Opublikowano: 18.11.2011 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 848

Dzięki Google Maps uzyskaliśmy obrazy dziwnych struktur, które powstały na skalistej pustyni w Chinach. Wyglądają one jak metaliczne wzory na jej powierzchni, przypominające nieco lśniące geoglify. Czy to wojskowy eksperyment?

Szerokie linie zostały wykonane albo przy pomocy jakiegoś materiału, albo są warstwą skalną usuniętą z wierzchu przez ciężki sprzęt.

Znajdują się w Dunhuang, na północ od rzeki Shule, która przecina Płaskowyż Tybetański na wschód od pustyni Kumtag.

Druga ze struktur przypomina z kolei wielką siatkę kalibracyjną. Po przybliżeniu widać tam również zniszczone samochody znajdujące się w pobliżu czegoś przypominającego elektrownię lub stację HAARP.

Trzecia ze struktur wygląda najciekawiej. Jest to rozciągający się na przestrzeni 18 km system przecinających się linii. Kolejna wygląda jak pas startowy w bardzo oryginalnym błękitnym kolorze.

Być może jest to narzędzie służące do kalibracji satelitów szpiegowskich, choć pojawiły się także inne hipotezy, upatrujące w tym m.in. zaszyfrowanej “wiadomości dla gości z góry”.

Opracowanie: Yan_Volskee
Źródło: Forum Infra


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.