Co tatuaże robią ze skórą?

Opublikowano: 01.10.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1274

Tatuaże na ciele prowadzą do naruszenia termoregulacji organizmu i negatywnie wpływają na zdrowie. Do takiego wniosku doszli amerykańscy naukowcy z Południowego Uniwersytetu Metodystów, których badanie opubikowano na łamach czasopisma Journal of Applied Physiology.

Specjaliści przeprowadzili eksperyment, w którym wzięli udział ludzie z tatuażami o dużych rozmiarach. Ochotników ubrano w specjalne kostiumy, stymulujące wydzielanie potu i obserwowali reakcję ich skóry na zmianę temperatury.

Okazało się, że niepokryte tatuażami fragmenty skóry reagowały na kostiumy termiczne całkiem zwyczajnie, podczas gdy skóra z tatuażami pociła się o wiele mniej. Oprócz tego pot w wytatuowanych miejscach na ciele był bardziej słony.

Jak podkreślili specjaliści, tatuaże naruszają mechanizmy sekrecji skóry, co można uważać za „potencjalny długofalowy i kliniczny skutek uboczny”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 4,25 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o