Co tatuaże robią ze skórą?

Opublikowano: 01.10.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2146

Tatuaże na ciele prowadzą do naruszenia termoregulacji organizmu i negatywnie wpływają na zdrowie. Do takiego wniosku doszli amerykańscy naukowcy z Południowego Uniwersytetu Metodystów, których badanie opubikowano na łamach czasopisma Journal of Applied Physiology.

Specjaliści przeprowadzili eksperyment, w którym wzięli udział ludzie z tatuażami o dużych rozmiarach. Ochotników ubrano w specjalne kostiumy, stymulujące wydzielanie potu i obserwowali reakcję ich skóry na zmianę temperatury.

Okazało się, że niepokryte tatuażami fragmenty skóry reagowały na kostiumy termiczne całkiem zwyczajnie, podczas gdy skóra z tatuażami pociła się o wiele mniej. Oprócz tego pot w wytatuowanych miejscach na ciele był bardziej słony.

Jak podkreślili specjaliści, tatuaże naruszają mechanizmy sekrecji skóry, co można uważać za „potencjalny długofalowy i kliniczny skutek uboczny”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.