Co tak naprawdę wiemy o Jezusie?

Opublikowano: 18.12.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 790

Zacznijmy od podstawowego faktu. Wszystkie zachowane źródła, które wspominają o Jezusie, powstały już po jego śmierci. Nie istnieją żadne dokumenty wspominające o Jezusie spisane za czasów jego życia. Sam Jezus nie zostawił po sobie żadnych pism, nie ma także żadnych archeologicznych dowodów na jego istnienie. Pomimo tego istnieje jednak konsensus naukowy, że Jezus jest postacią historyczną. To znaczy, że zdaniem historyków ów człowiek imieniem Jezus faktycznie istniał – nie oznacza to jednak, że był boski lub że wszystkie wydarzenia opisane w Ewangeliach rzeczywiście miały miejsce. Zerknijmy zatem bliżej na to co zdaniem naukowców tak naprawdę wiemy o Jezusie.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Zenon 19.12.2021 08:42

    To co wiemy historycznie o Jezusie jest i tak zdecydowanie bardziej przekonujące niż dokumentacja dotycząca większość innych postaci z innych religii.
    Miejmy świadomość, że Jezus nie żył w czasach gdzie ludzie posiadali konta w social media 😉
    Sam fakt, że Jezus jest uznany za postać historyczną jest znamienny – musiał być kimś kto z jakiegoś konkretnego powodu został opisany przez współczesnych mu dokumentalistów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.