Co się stało z Polską?

Opublikowano: 08.11.2020 | Kategorie: Publicystyka, Publikacje WM, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 3389

Kiedy chodzę dziś po ulicach, wyprostowany, z nieosłoniętą twarzą, nie mogę zrozumieć, co stało się z Polską i jej mieszkańcami przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Czuję się jak przedstawiciel jakiegoś wymierającego plemienia. Jakiś ostatni Mohikanin. Albo jak Żyd w przedwojennej Trzeciej Rzeszy. Nikt mnie jeszcze jawnie nie morduje, nikt jeszcze nie wsadza do bydlęcych wagonów. Ale do sklepu już nie wejdę. Nur für… wtedy byłoby „deutsche” ale teraz bardziej pasowałoby… owce?

Każdy fagas władzy, strażnik miejski, policjant, żandarm, sokista albo nawet terytorialny obrońca może mnie w majestacie prawa potraktować pałą, wlepić mi zabójczą grzywnę albo wcisnąć w kaftan bezpieczeństwa i zawieźć gdzieś, gdzie „lekarz albo felczer” wstrzyknie mi do organizmu nieprzetestowaną i nieokreśloną substancję. Jeśli po niej umrę albo zmienię się w warzywo… cóż, rodzinie pewnie wydadzą ciało. Albo to, co ze mnie pozostanie po takiej kuracji.

Chodzę a w głowie gra mi druga część „Obławy”.

„Słyszę wciąż i uszom nie wierzę,
Lecz potwierdza co krok wszystko mi:
Zwierzem jesteś i żyjesz jak zwierzę,
Lecz nie wilki, nie wilki już wy!”

Co takiego się stało, co zaszło w ludziach, co się zmieniło, że dają się zamykać, maskować, dusić, okradać, doprowadzać do ruiny i gnoić jak zwierzęta? Czy przypadkiem Sejm, zamiast „Piątką dla zwierząt” nie powinien teraz debatować nad „Piątką dla ludzi”? Płonne marzenia. A przecież nie zawsze tak było. Poznań 1956 rok. Na ulicach sto tysięcy ludzi krzyczących „Żądamy podwyżki płac”, „Chcemy żyć jak ludzie”, „My chcemy wolności”. Tłum ruszył na władzę, na sądy, na więzienia, w której władza przetrzymywała opornych. Ruszył, pomimo czołgów i milicyjnych kul. Władza oczywiście zmasakrowała tych ludzi, jednak już 14 lat później, na wybrzeżu ludzie znów wyszli na ulicę. Powód? Wprowadzona 12 grudnia podwyżka cen detalicznych mięsa, przetworów mięsnych oraz innych artykułów spożywczych.

Za pośrednictwem radia poinformowano społeczeństwo o podwyżkach cen żywności głównych artykułów, średnio o 23% (mąka o 17%, ryby o 16%, dżemy i powidła o 36%). Wzrost cen, jaki obecnie notowany jest rok w rok doprowadził do wrzenia całe miasto i był powodem powszechnych strajków i ponownie wściekłej reakcji władzy, która w obronie koryta zawsze gotowa jest zabijać. Wtedy było to ponad 40 osób. Nawet to morderstwo nie odstraszyło ludzi, którzy ponownie buntowali się w 1971 później 1976 a później buntowali się dalej, choć ginęli, byli gnojeni w więzieniach albo bici i maltretowani.

A potem nastała „wolność”, która na początku faktycznie nią była. Można było prowadzić biznes bez obawy przed zniszczeniem przez skarbówkę, można było wyjeżdżać z kraju. Można było nawet głośno albo na piśmie wyrażać swoje poglądy, bez strachu, że wnet trafi się za kraty za „mowę nienawiści”, „obrazę uczuć religijnych” albo „obrazę organów państwowych”. Bez obawy, że komando zbirów, nasłanych przez jakichś strażników politycznej poprawności zdemoluje mieszkanie i wyniesie połowę jego zawartości jako „dowody rzeczowe”. Krótki to był oddech i wolność też nie trwała długo. Wkrótce, kawałek po kawałku władza znów kradła ją ludziom, rabując chyłkiem niczym nocny złodziej. Jak czyraki zaczęły mnożyć się przeróżne policje i milicje ze skrótami skleconymi z literek. Niczym rak powstawać organizacje, pilnujące „praworządności i wolności”.

Tymczasem ta wolność i praworządność znikały niepostrzeżenie, niczym wolno topniejący śnieg. I teraz władza depcze ostatnie ich resztki. Czy rządzący w latach 1970. komuniści mogli choćby pomarzyć o tym, że bezkarnie zamkną ludziom zakłady pracy a ich samych – w domach? Czy byliby w stanie spróbować nakazywać, pod srogimi karami, noszenia jakichś zapleśniałych szmat? Czy ludzie zaakceptowaliby wtedy zamknięte szkoły, kina, baseny i większość sklepów? Czy ludzie, którzy z powodu podwyżki ceny masła o 23% byli w stanie dać się zastrzelić pozwoliliby na coś takiego?

Teraz jednak pozwalają. Nikt nie zdobywa gmachów rządowych, nikt nie wyrzuca z okien akt dętych politycznych spraw. Protestują jedynie rozhisteryzowane nastolatki, podpuszczone przez cwanego starca. Tyle że tym dziewczynom nie chodzi o wolność, tylko wolny seks bez zobowiązań. Nikt inny nie zaprotestuje? Wszystkim pozostałym podoba się drukowanie pieniędzy jak za najlepszych, komunistycznych czasów? Wszyscy inni potulnie zgadzają się na zamordyzm i stan wyjątkowy tylko dlatego, że zostały one inaczej nazwane? Pozwolicie się tak dręczyć? Co się stało? Czy naprawdę zostałem sam?

Dane liczbowe dotyczące strajków pochodzą z „Wikipedii”.

Autorstwo: GotK
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

30 komentarzy

 1. woma123 08.11.2020 22:41

  HI

  Artykuł w pełni pokrywa się z moimi obserwacjami i odczuciami. Moimi – człowieka prawie 60 letniego, dobrze pamiętającego “stare czasy”, osobiście biorącego udział w protestach studenckich 81 roku, coraz bardziej rozczarowanego tzw. “demokracją”.

  DuDuS

  PS. Nie jestem zgorzkniałym reliktem minionej epoki. Znalazłem swoje miejsce w “postkomunistycznym” porządku i żyję dostatnio. Ale czy tylko o to chodzi? Niestety, nie czuję się wolnym człowiekiem. Przez pewien czas po “przemianach ustrojowych” czułem, ale teraz już nie!

 2. realista 08.11.2020 23:03

  cyt.:”Protestują jedynie rozhisteryzowane nastolatki, podpuszczone przez cwanego starca. Tyle że tym dziewczynom nie chodzi o wolność, tylko wolny seks bez zobowiązań. Nikt inny nie zaprotestuje?”

  no jak widać nie zaprotestuje, więc chyba tym bardziej “nastolatkom” należy się szacun, nie sądzisz? i nie, mój drogi, one nie protestują bo się chcą pieprzyć. nawet jak się wpadnie, to wyskrobać się to żaden problem. w Polsce wykonuje się kilka-kilkanaście tysięcy aborcji rocznie. one wyszły na ulicę, bo się znowu gra aborcją, i odbiera nawet tak symboliczne już prawo wyboru, w którym na szali leży zdrowie i szczęście kobiety i jej potomstwa, a to jest już krok za daleko.

  cyt.:”Czy naprawdę zostałem sam?”

  no, jak tak będziesz na wszystkich obrażony siedział, zamiast pójść z nami, to zostałeś sam. a czego się spodziewałeś? owacji owiec?….. …

 3. woma123 08.11.2020 23:20

  Hi

  Nie! Nie zostałeś sam GotK. Przynajmniej ja jestem z tobą. Biorą jednak pod uwagę krąg kilkunastu zaufanych osób z którymi każdego dnia wymieniam się (poprzez na razie jeszcze w miarę wolny internet [chociaż inwigilacja i ograniczenia kwitną!]) informacjami i poglądami (a oni przecież wymieniają się informacjami i poglądami w swoich kręgach, itd, itd, itd), myślę że jest nas sporo. Może prawie tyle żeby powiedzieć nie!

  DuDuS

 4. realista 08.11.2020 23:43

  ciekawym, jakich “was” masz na myśli. tych mądrzejszych i bardziej świadomych od tych mitycznych innych – głupich?
  i co to znaczy “zostać sam”? narzekając na innych i obrażając się? czy co ma autor na myśli? może zastał samotnie na barykadach? tylko walka jest już gdzie indziej….. …

 5. realista 08.11.2020 23:45

  cyt.:”myślę że jest nas sporo. Może prawie tyle żeby powiedzieć nie!”

  to jak będziecie w stanie prawie powiedzieć nie tylko “nie!” ale i “wynocha!”, to zapraszamy na protesty, o ile nie będzie już za późno….. …

 6. Cami 09.11.2020 01:14

  @woma123
  Twoje PS brzmi jak, udalo mi sie ukrasc/wykupic za grosze jak sie system zmienial co panstwowe bylo, poki mozna bylo dalej kombinowac za tuskow bylo ok, ale jak teraz odrywaja od koryt to jest bee 🙁
  Niestety wiekszosc tzw pracodawcow w tym kraju nie byliby nimi gyby nie mogli wykorzystywac innych placac im jalmuzne a nie pensje 🙁
  Owe jalmuzny niestety biora sie z pracujacych za grose emerytow, resortowcow w sile produkcyjnej a z pokazna juz emeryturka, to oni m.in. zabieraja i zanizaja owe pensje, gdyby nie oni albo jeden z drugim wogole bys nie prowadzil danej dzialalnosci opartej na wyzysku, albo musial zaplacic uczciwie lub zapier… samemu w pocie czola – takie sa fakty w tym kraju 🙁
  Oczywiscie przyklad idzie z gory, czyli np;. taki kiosk RUCH, czy Zabka ajent zeby moc go prowadzic zatrudnia albo emerytki, albo studentow, a czemu ? bo takie ochlapy dostaje od franczyzodawcy , gdyz ten tez wie ze na rynku takich pracownikow znajdzie wiec po co mu wiecej oferowac?
  My z tego gowna nigdy nie wyjdziemy, szczegolnie jak nad nami i tymi co nas zatrudniaja sa tacy wlasciciele, najczesciej zachodni najezdzcy, ktorzy przejeli/wykupili za grosze nasz przemysl, handel i co sie dalo, a kto na to pozwolil i za ile w lape? hmmm

 7. Fenix 09.11.2020 07:50

  @ GotK”Tyle że tym dziewczynom nie chodzi o wolność, tylko wolny seks bez zobowiązań.” To czym się różni wolny seks od wolności ? Wolność to wolni ludzie samostanowiący o sobie . Więc nie drwij z odważnych nastolatek, gdy walczą o siebie i swoją przyszłość. By żyć i być wolnymi !

 8. Fenix 09.11.2020 08:16

  Nie pytam ” Co się stało z Polską ?” Ja zapytam ,co się stało z ludźmi ? Zwróćmy sobie wolność ludzie !!!

 9. Cami 09.11.2020 09:28

  @Fenix
  Wlonosc wyboru to tez pelne tego konsekwencje, a nie “jak sie puscilam a jednak typ slabym dawca to moge usunac”, bo za chwile dojdziemy do absurdow typu ukradlem bo bylem glodny, albo zabilem bo nie mialem co jesc 🙁
  zaraz nazwiecie mnie szowinista, ale miejsce pozadnej kobiety jet w kuchni a nie na ulicy 🙂
  to oczywiscie przenosnia, ale fakt faktem faceci sa coraz bardziej zniewiesciali, kobiety traca kobiecosc i chca ich zastepowac (np. lesby) – to wszystko staje na glowie nie widzicie tego?

 10. realista 09.11.2020 09:54

  i co? siłą postawisz to na nogach? nakazywać będziesz ludziom gdzie ich miejsce?
  na tym polega wolność, że nie masz prawa tego robić. może czas już to pojąć?

  PS. skąd to traktowanie ciąży jako KARĘ za seks? przecież tu chodzi o najpoważniejszą rzecz – macierzyństwo. powiesz temu, co się urodził, że jest karą za puszczanie się mamusi, konsekwencją? trzeba było się nie puszczać? serio? uważasz, że taka puszczalska będzie najlepszą matką dla niechcianego dziecka?….. …

 11. Fenix 09.11.2020 10:43

  @Cami nie martw się o innych ,zajmij się sobą . Ja , szanuję twoją wolność szanuj też moją , wtedy to nasza wolność ! Dając wolność innym tak zachowasz swoją. @realista brawo.

 12. MasaKalambura 09.11.2020 10:57

  A czemu uważasz, że będzie gorszą matką?
  Czemu musimy iść w stronę dalszego prymitywizmum (zaseksić i zabijać niechciane to zwyrodnienie), zamiast obrać drogę edukacji i świadomości konsekwencji seksualności?

 13. Fenix 09.11.2020 11:06

  @Masa właśnie , od tego jest władza sprawowana i religia by zakazywać i nakazywać zamiast uświadamiać młodych? Świadome społeczeństwo to, niebyt sprawowanej władzy i religiantów.

 14. MasaKalambura 09.11.2020 11:16

  Fenix, nie każda religia zabrania całkowitego usuwania ciąży. Jak juz na WM pisałem, w Islamie definiuje się kilka etapów ciąży, które obejmują moment wejścia duszy do ciała dziecka w ok 120 dniu ciąży (4 miesiące). Co przez wielu naukowców religijnych jest uznawane za pozwolenie aborcji na życzenie w tym czasie (z klauzulą ohydności tego czynu). Bardziej konserwatywni dopuszczają aborcję na życzenie do 40 dnia ciąży.

  Nauki religijne kładą silny nacisk na łączenie w umysłach ludzi aktu seksualnego z macierzyństwem. Jest to mentalne przygotowywanie do odpowiedzialności. Natomiast lewacka rewolucja zupełnie oddziela w edukacji seks od macierzyństwa. Stąd taki krzyk o aborcję.

  Uważam że między tymi dwiema drogami trudno o kompromis. Ale jest do osiągnięcia. Nie da się ludzi zbawić na siłę.

 15. Fenix 09.11.2020 11:24

  @Masa ” Nie da się ludzi zbawić na siłę.” Ty nie ludzi masz zbawić a siebie, zbaw się sam . Nic na siłę , wszystko w swoim czasie. Rewolucje zniewoliły ciało materią , odrzuciły ducha.

 16. realista 09.11.2020 11:44

  Masa, a dlaczego “zamiast”?
  i to nie ja uważam ciążę za karę za seks, i to nie ja nazywam to zwyrodnieniem. czytaj co piszę, a nie wymyślaj. i się zastanów, co też mogłem mieć na myśli pisząc o macierzyństwie….. …

 17. MasaKalambura 09.11.2020 11:55

  Real, nigdzie nie piszę, że uważasz ciążę za karę za seks, choć dla wielu ona tym jest. Jest ciąża naturalną seksu konsekwencją. Dla niektórych wręcz długo oczekiwaną nagrodą.

  Za to ja uważam chęć zabijania własnego potomstwa za rodzaj zwyrodnienia. Na które do pewnego określonego czasu ciąży można zezwolić. Bo dusza nie wchodzi w ciało dziecka w momencie zapłodnienia.

  Zamiast, bo uważam lewacką degradację ludzi do poziomu seksualnie rozbuchanych bestii odwrotnością edukacji, wzrostu świadomości i samokontroli.

  Natomiast co do puszczalskiej, trudno powiedzieć jak dobrą matką będzie dziewczyna o podwyższonym libido i obniżonej samokontroli seksualnej. Moim zdaniem jedno nie wyklucza drugiego. Przy czym wiadomo, że dzieci posiadające dwoje rodziców mają znaczną przewagę nad dziećmi wychowywanymi poza małżeństwem w niepełnej rodzinie. Dlatego szkołą przygotowująca dzieci teoretycznie do życia w rodzinie, oraz własna rodzina ucząca w praktyce swe dzieci zdrowych relacji pomiędzy mężczyzną i kobietą to podstawy w zapobieganiu niechcianym ciążom.

  Aborcja zaś to ich wersja zwyrodniała.

 18. robi1906 09.11.2020 14:10

  Wolność?, jaka wolność. To co promuje Lichwa (czyli System), to nie jest żadna “wolność”.

  Jak już się rodzimy to już mamy obowiązki.
  Czyli wolność w tresurze Systemu to wychowywanie aspołecznych cymbałów i jeśli dodamy do tego “bezstresowe” wychowanie i nauczanie, to otrzymamy nic nie umiejących bezmózgich roszczeniowych najduchów którzy w wieku 20 lat, mają mentalność przedszkolaka.

  I to właśnie otrzymujemy, i to właśnie widzimy, bo takie społeczeństwo nie ma żadnych wspólnych wartości: rodowych, moralnych, narodowych.

 19. realista 09.11.2020 14:19

  że ty nie wiesz co to jest wolność to akurat nic zaskakującego….. …

 20. robi1906 09.11.2020 19:49

  Jak to dobrze jest mieć rozum muchy plujki, a może i nie.

  Po co nam dyscyplina na drogach?. Ktoś wie po co nam regulamin poruszania się samochodami po ulicach?.
  Odpowiem za “muchę plujkę”.
  Po to by nie było burdelu, tak jak w Indiach czy Pakistanie, po to, by był porządek.
  I tak samo jest we wszystkim innym.

  Najmądrzejszy człowiek, czyli Gauss był wyuczony w pruskiej szkole, ale o tym Realista nie wie, bo po co mu taka wiedza.
  Lepiej piepszyć: wolność, freedom, faja pokoju, seks lub grupensex, techno-parada, co jeszcze? , aha i wypie….,

  My Polacy mamy śmiertelnego wroga którym sa Szwaby, Szwaby są zdyscyplinowane jak nikt na świecie, My musimy im dorównać, wolnością szlachecką zatraciliśmy wszystko, więc co zostaje?.

 21. Fenix 10.11.2020 07:46

  @robi1906 Wolność, to nasze jedno prawo które służy każdemu, ” Ktoś wie po co nam regulamin poruszania się samochodami po ulicach?” i temu na drodze i temu w samochodzie , prawo o ruchu drogowym. Jeśli prawo stanowione służy jednym, do zniewalana drugich to o jakiej wolności mowa ? A tu się z tobą zgadzam, “To co promuje Lichwa (czyli System), to nie jest żadna “wolność?”wtedy DOK udziałem ludzi rozwiązuje sprawę , daje wolności życiu ludzi , likwiduje dług pokoleniowy , podatki i lichwę . Wymiana ludzi do sprawowania władzy , wybory, to ponawiany błąd ! Zmieniamy zasady systemu, władzę dzielimy ludzie , ludzi wyborem prawo. Jedno prawo nasze wybrane ,stanowimy prawem ludzi odpowiedzialnych . Nie ma ludzi ponad prawem.

 22. realista 10.11.2020 10:41

  takie niby zabawne te wtyki, ale jednak trącą tępotą…
  co ma prawo drogowe do wolności? i co ma do rzeczy wykształcenie Gaussa?
  trzeba gdzieś postawić granicę, to jest oczywistość, ale porządek nie stoi w sprzeczności z wolnością, i kropka, a nawet kilka….. …

 23. robi1906 10.11.2020 11:13

  Feniks, mylisz abstrakcyjne słowo “wolność” którego definicji nikt nie napisze, bo zawsze wyjdzie fałsz, z tym co wciska się tym głupim ludziom otumanianych przez fundację Sorosa.
  To raz, teraz dwa,
  przepisy ruchu drogowego były podane przeze mnie by zrozumieć, że my “ludzie” doszliśmy do takiego punktu, że powrót do “wolności” typu, jedno ludzkie osiedle jest oddalone od drugiego kilkadziesiąt kilometrów, bez władzy centralnej i tak dalej, czyli zamierzchła przeszłość i tylko wtedy moglibyśmy powiedzieć że jesteśmy “wolni”, ale to już nigdy nie wróci.
  (jeśli taka przeszłość w ogóle była, bo jestem zwolennikiem teorii rosyjskiego runetu o wojnie totalnej sprzed 200 lat).

  Musimy wiedzieć jedno, skoro jest jakieś centrum które chce rządzić światem a jak widzimy po “epidemii” takie jest, to my nie możemy powiedzieć ludziom róbta co chceta, bo mamy wolność!!.
  Żeby się przeciwstawić zdyscyplinowanej sile, musimy przeciwstawić się równie skutecznie, albo i silniej.
  Tylko wtedy przeżyjemy z naszą lechicką, sławiańską przeszłością, więc takie bezsensowne dyrdymały w stylu “wolność” to bajka serwowana nam przez wrogów by łatwiej nas było podbić, co zresztą ponownie się dokonało 30 lat temu, a teraz to jest tylko dorzynanie.

  Więc spokojnie to swoje pitolenie możesz wyryć na swoim nagrobku, bo do tego to wszystko zmierza.

 24. Fenix 11.11.2020 07:11

  @robi1906 ” to my nie możemy powiedzieć ludziom róbta co chceta, bo mamy wolność!!” Mówisz ” my ” kto to taki ? Czy” my” to władza ,a oni ludzie? Nie ma podziału na my i oni, jednym jesteśmy . Wolność zwraca przynależną władzę ludziom. Ja jestem odpowiedzialny za siebie ,nie mogę być za ciebie ? Czy gramy w grę ,wybieramy nieodpowiedzialnych do sprawowania władzy mamieni obiecankami , oczekując niemożliwego? I zawsze zawiedzeni ! Ludzie upominamy się o zwrócenia władzy i wolności osobistej ! To to,cośmy oddali sami, wybranej władzy. Ludzie zwracamy sobie władzę, wyborem naszym prawo! Nie wybieramy ludzi do sprawowania władzy ich prawem , naszym zniewoleniem .Władzę dzielimy ludzie, nie sprawujemy nad ludźmi.

 25. robi1906 11.11.2020 12:26

  Feniksie, powtórzę, bo wiedza powtarzana wchodzi do głowy.
  Człowiek w miarę myślący i moralny przez prymat siebie postrzega tak wszystkich innych.

  I to jest największy kit wciskany ludziom przez System.
  Dlaczego jest to fałszywe postrzeganie?.
  Bo większość ludzi nie chce myśleć, ani brać swójego losu w swoje ręce, większość ludzi chce być rządzonymi, większość ludzi nie chce odpowiedzialności.

  Powtórzę, był raz taki “eksperyment” z rządem Kiereńskiego 100 lat temu (eksperyment zaplanowany oczywiście przez Lichwę), by ludzie zmęczeni ANARCHIĄ która ta wolność spowodowała, przyjęli z ulgą przewrót bolszewicki, bo ci mieli zaprowadzić porządek,
  udało się?,
  oczywiście że się udało, bo inaczej być nie mogło.

  Porównanie z dyscypliną ruchu drogowego wcale nie jest oderwane od rzeczywistości, ludziom wcale nie jest potrzebna żadna wolność, Oni chcą być rządzeni, i System to wykorzystuje, mamiąc ludzi jakąś abstrakcyjną wolnością doprowadzili do upadku ile państw?.
  Wolność miała być w Polsce, w Libii, na Ukrainie ….. i tak dalej, a co jest?.

  I nigdy nie będzie inaczej.

 26. realista 11.11.2020 14:06

  robi, abstrahując od dyskusji, piszesz:
  “Bo większość ludzi nie chce myśleć, ani brać swójego losu w swoje ręce, większość ludzi chce być rządzonymi, większość ludzi nie chce odpowiedzialności.” i “ludziom wcale nie jest potrzebna żadna wolność, Oni chcą być rządzeni, i System to wykorzystuje”.

  wydaje mi się, czy gdy ja napisałeś coś takiego, to ty się mnie czepiłeś?….. …

 27. robi1906 11.11.2020 14:56

  realisto, to nie jest żadne abstrahowanie (komentarze nie muszą się odnosić ściśle do treści artykułów).
  Nawiązując do tematu twojego postu, możesz pisać to samo, ale konkluzje w twoim wypadku są co najmniej podejrzane i nie tylko konkluzje.

  Wszyscy widzimy co się teraz dzieje i tylko ty wyciągasz ludzi na barykady, po co?, wiewiórki straszyć w parkach czy kierowców wkurzać na rondach czy ulicach?.
  Dlaczego nie pójdziecie pod dom tych sejmowych czy sędziowskich cwaniaczków?,
  (takie coś zrobiono w Berlinie)
  i teraz, w tym czasie to jedyne sensowne działanie, o tym mówi mądrze pan Maciak.

  Możemy mówić to samo, ale ja wyciągam nie tylko odmienne wnioski, ale i szukam prawdziwych przyczyn tego wszystkiego, tym się różnimy.

  I nie, nie czepiam się ciebie, czepiam się tylko zawsze, zawsze “stylu” w którym komentarze są pisane.

 28. realista 11.11.2020 16:36

  hahaha…
  co to znaczy “podejrzane”? :DDD
  ty się weź gościu ogarnij. szpieg z krainy deszczowców normalnie… 😀

  cyt.:” i tylko ty wyciągasz ludzi na barykady, po co?”

  ja kogoś wyciągam? ja mówię, że sam uczestniczę, bo chcę, żeby pis wypierniczał. a tacy wielcy rewolucjoniści jak ty co robią? aha, każą słuchać wielce mądrego Maciaka…

  cyt.:”czy kierowców wkurzać na rondach czy ulicach?”

  kiedy ja pisałem o tym, żeby nie protestować blokując drogi normalnym ludziom, tylko utrudniać życie politykom, to sam miałeś jakieś ale, a teraz nagle wkurzanie kierowców jest be?

  cyt.:”Dlaczego nie pójdziecie pod dom tych sejmowych czy sędziowskich cwaniaczków?”

  jak nie? zaczęło się od marszu do kaczyńskiego na Mickiewicza, potem protestowano i zapalano znicze czy przynoszono kwiaty pod biura poselskie.

  cyt.:”ale i szukam prawdziwych przyczyn tego wszystkiego, tym się różnimy.”

  każdemu się wydaje, że szuka prawdziwych przyczyn. po co takie puste deklaracje?

  wiesz co? wydaje mi się, że ty to jesteś za a nawet przeciw, i jesteś na tyle tylko odważny, że przez net na żydków szczekać potrafisz. no, lipa panie….. …

 29. realista 11.11.2020 22:32

  ten błazenek naprawdę coś nieśmieszny….. …

 30. realista 11.11.2020 23:04

  1 zdanie i 2 pudła…
  żebyś tak choć nie bełkotał….. …

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.