Co się naprawdę dzieje w Afganistanie?

Opublikowano: 25.08.2021 | Kategorie: Media, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2188

Prężą się politycy, rozszczekały się media.

Joe Biden zdaje się już żyć w innym świecie, określając ewakuację z Afganistanu największym mostem powietrznym. Sekretarz NATO Jens Stoltenberg powiedział, że „to, co dzieje się w Afganistanie, stało się tragedią dla narodu afgańskiego”.

W tym kotle głupoty i manipulacji wyróżniają się nader pozytywnie wypowiedzi rosyjskich polityków. Władimir Putin mówił ostatnio: „Ruch talibów kontroluje dziś prawie całe terytorium kraju, w tym stolicę. To są realia, to z tych realiów trzeba wychodzić, nie dopuszczając na pewno do upadku państwa afgańskiego. Naszym zdaniem szczególnie ważne jest teraz zapobieganie przenikaniu wszelkiej maści terrorystów na terytorium państw sąsiadujących z Afganistanem, w tym udających uchodźców”.

W mediach serwują nam takie obrazki:

„Afgańskie siły bezpieczeństwa rozbiły tłum ludzi zgromadzonych przed lotniskiem w Kabulu, próbujących uciec z kraju. Później do nich dołączyli żołnierze amerykańscy, którzy również brali udział w powstrzymywaniu tłumu przed wejściem na lotnisko. Ewakuacja zagranicznego personelu, w tym dyplomatów i Afgańczyków pracujących na misjach zagranicznych, trwa od kilku dni przez jedyne lotnisko w Kabulu. Wywozowi ludzi towarzyszy panika i strzały, są ofiary śmiertelne”.

Albo: „Talibowie chodzą od drzwi do drzwi, szukając osób współpracujących z NATO i afgańskim [byłym] rządem”. „Po przejęciu władzy przez talibów sytuacja humanitarna w Afganistanie drastycznie się pogorszyła. Około 14 milionom Afgańczykom grozi głód. Przejęcie władzy przez talibów zmieniło sytuację z tragicznej na katastrofalną”.

Otrzymałem e-mail od znajomego, który pisze: „Nie jest ciekawie. Talibowie zaczynają „karać” ludzi. Trudno zresztą się w tym rozeznać”. Odpisałem: „Są różne wieści, jest dużo informacyjnego chłamu, jednak zdecydowałem się i opublikowałem 4 krótkie notki, zachowując jednolitość widzenia. Już pisałem, że sugerowałem się przede wszystkim nadawcą. Myślę, że jeszcze jeden czynnik jest bardzo ważny: dokładne określenie, kto to są ci talibowie. Ile wiemy o talibach? Tylko tyle, co napiszą ścierwo-media i trochę z mediów społecznościowych, których teksty obarczone są często niezbyt dobrymi intencjami, niewiedzą i przesądami”.

Ile zbrodni popełnili talibowie? Jakie to były zbrodnie? -amach w Nowym Jorku i te w Europie są grubymi nićmi szyte. Jeśli są zbrodniarzami, to skąd takie gorące poparcie dla nich afgańskiej prowincji? No i media poprzez swe manipulacje straszą nas. Mamy się bać. Mamy się bać covida, a teraz talibów, jak i uchodźców.

A jeśli założymy, że talibowie mają sporo na sumieniu, to porównajmy ich przestępstwa z tymi, które dokonały USA wraz ze swymi sojusznikami.

Autorstwo: Zygmunt Białas
Źródło: NEon24.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Jurasaik 25.08.2021 23:33

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.