Co PiS zrobi z ludźmi Schetyny i Komorowskiego?

Opublikowano: 26.10.2015 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 472

Polowanie na czarownice to political-thriller, którym straszą nas media od kilku miesięcy. Pomijając brak warsztatu w serwisach informacyjnych, nie wchodząc w dyskurs z kampanią wyborczą ulegnę seansowi political fiction który zostanie wyemitowany w najbliższym czasie, a którego bootlegi krążą po internecie i emitowane są w lokalnych kablówkach.

Oto najciekawszy fragment:

Schetyna wyprowadza siebie samego z koła parlamentarnego PO, a za nim jak na pogrzebie idzie 20 posłów potrzebnych do skonstruowania większości parlamentarnej obozu przeciwnika. Na dolnych odcinkach władzy, w szeregowych zastępach Platformy Obywatelskiej, samorządowcy z mniej, lub bardziej honorowych Komitetów Poparcia Bronisława Komorowskiego, przyklejają się do świeżego prezydenta i jeszcze nowszej pani premier.

Taki obraz mógłby być poprzedzony pilotażowym odcinkiem serialu „Świat wg Kiepskich”. Gdzie główny bohater Ferdynand mógłby odetchnąć z ulgą i wycedzić: „To najpiękniejsza forma zakończenia wojny polskie-polskiej”.

Kontynując ten political-sitcom (za “Wiki”: situation comedy). Musiałbym oprzeć się na paradokumencie już wyemitowanym w prowincjonalnej kablówce TV-PŁOTY, która ze względu na brak polskich czcionek rozpoznawana jest jako TV-PLOTY.

Wyborczy okręg jeleniogórsko-legnicki. To tu największe poparcie posiada Grzegorz Schetyna, chociaż nie ma nic wspólnego ze stolicami byłych miast wojewódzkich. Nic, oprócz wiernych zapleczników, którzy za próby ataków na jego konkurenta Jacka Protasiewicza musieli przegrywać materiały muzyczne do przesłuchań w prokuraturze. Oprócz DJów, i realizotrów ścieżki dźwiękowej. Zaangażowani zostali producenci, aktorzy i reżyserzy w celu nakręcenia kilku spotkań z wysoko postawionymi, (czyli wyższymi od Jarosława), członkami PiSu, (czyli człońkiniami-paniami).

Reżyser sitcomu – Jerzy Łużniak – obecnie; wiceprezydent Jeleniej Góry, dawniej; marszałek sejmiku dolnośląskiego, podtrzymywacz ducha Grzegorza Schetyny podczas słynnego głosowania w Karpaczu, parę miesięcy temu; wyrzucony z partii.

Oskarowa rola pierwszego planu – Jerzy Pokój – obecnie; kandydat na senatora, kiedyś; radny sejmiku i gospodarz mniej słynnego spotkania pod Karpaczem, parę tygodni temu; wyrzucony z partii.

Casting director – Marcin Zawiła – obecnie; prezydent Jeleniej Góry, dawniej; poseł, członek komisji kultury (UW), dawniej; radny sejmiku (PO), dawniej; członek rady programowej TV Polonia, dawniej; prezydent Euroregionu Nysa, niedawno; Patron Honorowego Komitetu Poparcia Bronisława Komorowskiego, lokalnie; sympatyk nikomu nieznanego kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy, prywatnie; przesympatyczny i bardzo miły gość, parę dni temu; samousunięty z PO.

Autor scenariusza – dubler Grzegorza Schetyny o bliżej nieznanym pseudonimie artystycznym – obecnie; człowiek zagadka, dawniej; mityczna postać, wczoraj; objęty tajemnicą handlową polskiego hollywoodu, największego plenerowego studia filmowego przeniesionego na prowincję.

Prosimy o nieregulowanie odbiorników.

Autorstwo: Maciej Lercher
Źródła: Lercher.jg24.pl, WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mackadmin
Użytkownik
mackadmin

Grubo! Produkcje wzorowane na Boliwoodach i innych wyciskaczach lez az do bolu.

Komzar
Użytkownik
Komzar

Nie bardzo rozumiem co się przejmujecie pojedynczymi przestępcami. Wszyscy ci politycy mają sporo an sumieniu i nawet jak ich gdzieś dorwie jakiś samobójca jak Leppera czy zostaną oficjalnie rozstrzelani to nie jest to problem.
Państwo ma większe zmartwienia i tym się powinniśmy zajmować.