Co mówi Konwencja Genewska o uchodźcach?

Opublikowano: 29.08.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 594

Tomasz Budnikowski tłumaczy prawa międzynarodowe w kwestii migrantów. Polska na podstawie obowiązującego prawa międzynarodowego, na podstawie Konwencji Genewskiej, musi przyjąć każdego cudzoziemca, który stawi się na przejściu granicznym i złoży wniosek o objęcie go ochroną międzynarodową. Do tego żeby taki wniosek złożyć osoba musi stawić się na przejściu granicznym. Wniosek może być również złożony w formie ustnej bezpośrednio oficerowi Straży Granicznej. Złożenie wniosku uruchamia procedurę administracyjną – sprawdzana jest prawdziwość zagrożenia i weryfikacja składającego. Nie jesteśmy zobowiązani do przyjmowania osób, które przekraczają granicę nielegalnie.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.