Co jeszcze nam nakażą?

Opublikowano: 04.09.2016 | Kategorie: Prawo, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 1307

Dotychczas w niemal każdym kiosku ruchu mogliśmy kupić starter dowolnej sieci komórkowej włożyć do byle komórki doładować odpowiednią kwotą pieniędzy i do woli dzwonić gdzie tylko dusza zapragnie.

W lipcu weszła w życie ustawa nakazująca rejestrację telefonów na kartę. Naturalnie ustawa ta nie dotyczy jedynie tej kwestii. Odnosi się ona do bezpieczeństwa a wspomniany aspekt jest jedynie pokłosiem walki z terroryzmem.

Dotychczas w niemal każdym kiosku ruchu mogliśmy kupić starter dowolnej sieci komórkowej włożyć do byle komórki doładować odpowiednią kwotą pieniędzy i do woli dzwonić gdzie tylko dusza zapragnie.

Przeciętny obywatel korzystał z tej formy, gdy nie chciał wiązać się stałą umową z operatorem, kupując starter dla dziecka nie chcąc by pociecha dzwoniła zbyt wiele, lub obawiając się zagubienia przez młodocianego telefonu z kartą na abonament. Kupowaliśmy taki starter babci lub cioci idącej do szpitala by mieć kontakt ze starszą osobą, która, na co dzień nie korzystała z telefonii komórkowej. Wygodnie z tej formy kontaktu korzystali obcokrajowcy.

Naturalnie również osoby ze świata przestępczego mogły z tej formy telefonii komórkowej korzystać.

Po wejściu w życie wspomnianej ustawy świat przestępczy będzie rejestrował startery na kartę na tak zwane słupy. Chcąc uniknąć namierzenia i tak ta grupa odbiorców z całą pewnością poradzi sobie. Poradzą sobie także terroryści, którzy z całą pewnością na siebie komórek nie zarejestrują.

Ustawa jak to zwykle bywa utrudni życie przeciętnemu kowalskiemu, który będzie musiał zarejestrować komórkę na kartę dla dziecka, babci w szpitalu oraz trzecią, z której w tajemnicy przed żoną dzwoni do kochanki.

Mimo iż podobny obowiązek ustawowy wprowadzono od kilku lat także w wielu innych krajach – w tym Unii Europejskiej to nie powinien to być istotny argument.

Warto zwrócić uwagę, że coraz bardziej jesteśmy pozbawiani swobód obywatelskich. Naturalnie konieczne jest rejestrowanie komórki, gdy obowiązuje nas stała umowa z operatorem jednak telefon na kartę miał właśnie pozwalać na szybki i uproszczony sposób korzystania z komórki. Jako obywatel nie mam kontroli, jaką ilość danych na mój temat zbierają banki, czy operatorzy sieci komórkowych lub komu będą wspomniane firmy moje dane przekazywać i w jakim celu.

Chciałbym ukryć na przykład to, że z jakiś powodów, których nie muszę nikomu tłumaczyć mam zarejestrowanych na siebie 10 komórek.

Naturalnie walka z terroryzmem czy ze znanym od wieków zwykłym bandytyzmem jest czymś ważnym i koniecznym jednak nie może usprawiedliwiać ustawowej ingerencji państwa w życie obywateli.

Mówienie o tym, że dla naszego dobra oraz walki z terroryzmem musimy zgodzić się na ograniczenie naszych praw i swobód jest czymś bardzo niebezpiecznym, ponieważ rozpoczynając od małych kroków Wielki Brat dojdzie do pełnej kontroli wszystkich jednostek żyjących w społeczeństwie.

Społeczeństwo musi wspólnie pilnować najcenniejszej swej wartości – swobody swych jednostek.

Autorstwo: Mateusz Ciborowski
Źródło: NEon24.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.