Co jest nie tak z teorią względności Einsteina?

Opublikowano: 04.10.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 3605

Podstawa szczególnej i ogólnej teorii względności składa się tylko z dwóch postulatów. „Wszechświat jest jednorodny”, a „prędkość światła jest wartością stałą”. Ale zanim przejdziemy do samych postulatów, zajrzyjmy do historii.

Plagiat Einsteina

Cały świat wie, że Albert Einstein jest laureatem Nagrody Nobla i nie ma wątpliwości, że otrzymał tę nagrodę za stworzenie specjalnej i ogólnej teorii względności.

Francuski matematyk i fizyk Jules Henri Poincaré i holenderski fizyk Hendrik Antoon Lorentz kilka lat pracowali razem przy tworzeniu ogólnej teorii względności, mianowicie Poincaré postulował o jednorodności wszechświata i prędkości światła. A Lorentz wydobył słynne formuły.

Niemiecki fizyk żydowskiego pochodzenia pracujący w urzędzie patentowym, miał dostęp do tych prac naukowych i postanowił zafirmować nową teorię własnym nazwiskiem. Zachował w swoich teoriach względności nazwisko Lorentza – podstawowe wzory matematyczne w jego teorii noszą nazwę transformacji Lorentza. Einstein nie określa jaki stosunek do tych formuł ma sam. A nazwisko Poincarégo, który przedstawił postulaty nie jest wcale wymienione.

Plagiat, a mówiąc inaczej, kradzież Einsteina i skandal, który wybuchł wokół tej teorii, nie pozwolił Komitetowi Noblowskiemu przyznać mu nagrody. Wynik był bardzo prosty. Einstein otrzymał Nagrodę Nobla za odkrycie drugiego prawa efektu fotoelektrycznego. Przy tym efekt fotoelektryczny został odkryty przez rosyjskiego fizyka Alexandra Grigoriewicza Stoletowa.

W ten sposób powstał obraz geniuszu wszystkich czasów i narodów. Obecnie prawie każdy jest pewien, że Albert Einstein otrzymał nagrodę Nobla za swoją wielką, szczególną i ogólną teorię względności.

Teraz czas, aby przejść do samych postulatów. Co jest nie tak z tymi genialnymi innowacyjnymi pomysłami, które przy pomocy marki Einstein odkrywają tajemnice wszechświata dla całej ludzkości?

Postulat prędkości światła

Prędkość światła, to maksymalna prędkość materii we wszechświecie, jest stała i wynosi 30000 km/s.

Bez tego warunku przekształcenia Lorenza stają się nonsensem, tak jak przy ruchu z szybkością większą niż 300 000 km/sekundę. Zgodnie tym zrównaniem, nawet masa fotonu jest nieskończona.

Nawiasem mówiąc, nawet za życia Einsteina informowano, że prędkość światła nie jest stała. Eksperymentalnie potwierdzając tak zwany wiatr eteru fal świetlnych, amerykański fizyk Daytona Miller jeszcze w latach 30 udowodniły niespójność eksperymentów Michelsona-Morleya, które rzekomo potwierdziły niezmienność szybkości światła.

Miller pisał listy do Einsteina. W jednym ze swoich listów zrelacjonował wyniki swojej dwudziestoczteroletniej pracy potwierdzającej obecność wiatru eterycznego. Jednak ta informacja została po prostu zignorowana. Po śmierci Millera, największego fizyka tamtych czasów, jego praca nigdy więcej nie została opublikowana.

W 2000 r. dr L. Vang z Princeton Research Institute przeprowadził następujący eksperyment. Strumienie światła przepuścił przez zbiornik z gazem ceru. Prędkość impulsów świetlnych była 300 razy większa niż dopuszczalna prędkość z eksperymentów Lorentza, czyli osiągnęła 90 000 000 km/s. W tym samym roku we Włoszech inna grupa fizyków, w swoich eksperymentach z mikrofalami, uzyskała prędkość o 25% większą niż dopuszczalna prędkość u Alberta Einsteina, prawie 400 000 km/s.

Z transformacji Lorentza wynika, że jeśli prędkość światła lub inny obiekt materialny przekroczy choć jeden milimetr na sekundę, czyli prędkość 300 000 km/s, masa stanie się nieskończona. Innym słowy, w przeprowadzonych wyżej eksperymentach masa fotonów i mikrofal powinna być większa od masy każdej czarnej dziury. Mimo to na całym świecie kontynuuje się naukę zarówno w szkołach, jak i instytucjach z uniwersytetami z teorią Alberta Einsteina, jako odzwierciedleniem obiektywnej rzeczywistości.

Oto w jaki sposób tę nowość przedstawiły media:

Rozważmy teraz drugi postulat.

Jednolitość wszechświata

Astronomowie i astrofizycy wiedzą, że podczas całkowitego zaćmienia Słońca można zaobserwować obiekty, które zawiera nasze Słońce. Na podstawie pozycji homogenicznej przestrzeni jest to po prostu niemożliwe. Ponieważ fale elektromagnetyczne w jednorodnej przestrzeni muszą rozchodzić się prostoliniowo. Wyjaśnianie tego fenomenu podano takie: Ogromny kosmiczny obiekt jakim jest Słońce, wpływa na prostoliniowe rozprzestrzenianie się fal świetlnych zaginając ich trajektorię, w wyniku czego jesteśmy w stanie zaobserwować to co znajduje się poza nim.

Ale jeśli założymy, że przestrzeń jest jednorodna, jej właściwości i cechy pozostają niezmienne, wówczas taka obserwacja jest niemożliwa.

Oto badanie, które nie pozostawia kamienia na fundamentach jednorodności przestrzeni.

Astrofizycy George Nodland i John Ralston opublikowali w 1997 r. w czasopiśmie naukowym “Revision of Wordsphysics” unikalne dane. Po przeanalizowaniu fal radiowych pochodzących z 160 odległych galaktyk doszli do wniosku, że promieniowanie w miarę poruszania się w przestrzeni obraca się, w postaci ledwo zauważalnego wzoru przypominającego korkociąg. Zgodnie z obserwacją z Ziemi, oś obrotu przechodzi w jednym kierunku, w kierunku gwiazdozbioru Sextans, a w drugą stronę w kierunku konstelacji Aquilla. W rzeczywistości jest to eksperymentalne potwierdzenie faktu, że wszechświat ma górę i dół.

Czy przypadkiem nie zostało narzucone całej ludzkości fałszywe pojęcie o naturze wszechświata?

Tłumaczenie: Treborok
Zdjęcie: janeb13 (CC0)
Źródło oryginalne: Kramola.info
Źródło polskie: Treborok.wordpress.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. polantek 04.10.2018 22:01

    Wygląda na to, że matematyka to nauka wyindywidualizowana ze zbioru nauk przyrodniczych o zastosowaniach niekoniecznie związanych z fizyką świata.

  2. janpol 07.10.2018 01:51

    Ooo…!!! No to mamy kolejna “teorię spiskową”! Brawo! Ale na poważnie, naprawdę “wolnomyśliciele” nie mają innych problemów? Przypominam, że Jules Henri Poincaré i Hendrik Antoon Lorentz wielokrotnie spotykali się z Albertem Einsteinem po ogłoszeniu jego teorii (mnóstwo zdjęć, nawet wujek gugle pomoże w wyszukaniu) na różnych konferencjach naukowych i nie pozabijali się (a obaj byli DUŻO bardziej zasłużeni i utytułowani podówczas a mimo to nie tylko się spotykali ale zapraszali Alberta Einsteina na nie, a na pewno już Hendrik Antoon Lorentz). Albert Einstein dostał Nobla nie za teorie bo nie ma takiej praktyki, tu również “wujek gugle” pomoże jak kto chce się doinformować. No i na koniec, nie pierwsza i nie ostatnia teoria zostanie kiedyś obalona lub uzupełniona, co nie zmienia faktu, że w swoich czasach odegrała ważną rolę i była impulsem do dalszych badań (nawet teoria Darwina).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.