Co dalej z bitcoinem?

Opublikowano: 15.05.2018 | Kategorie: Gospodarka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 441

Wartość najpopularniejszej kryptowaluty, bitcoina, będzie odnotowywała dalszy spadek w przyszłym tygodniu – uważają eksperci.

Według danych portalu “Coin Market Cap” niedzielna sesja giełdowa przyniosła wzrost bitcoina o 3,35%. Kosztuje on teraz 8,753 tys. dolarów.

Eksperci nie wykluczają jednak, że cena kryptowaluty może pokonać psychologiczny prób dziesięciu tysięcy dolarów.

Na giełdzie Bitfinex wartość kryptowaluty wzrosła o 4,09%, sięgając wartości 8,715 tysięcy dolarów, na giełdzie GDAX — o 3,36%, sięgając 8,718 tysięcy dolarów.

Jak powiedział analityk „Alpari” Władisław Antonow, w ubiegłym tygodniu na rynku kryptowalut doszło do kilku negatywnych zjawisk: śledztwa w sprawie działalności południowokoreańskiej kryptowalutowej giełdy Upbit i kolejna wyprzedaż aktywów giełdy Mt.Gox. One właśnie utrudniły wzrost wartości bitcoina i będą powstrzymywać kurs kryptowaluty w tym tygodniu.

„Syndyk upadłej giełdy Mt.Gox Nobuaki Kobayashi dokonał sprzedaży 8,2 tysięcy bitcoinów. Ważny jest tutaj nie sam fakt sprzedaży monet, lecz to, że wszelkie ruchy w aktywach Mt.Gox odbierane są przez wspólnotę bitcoinową jako dowód przeprowadzenia transakcji sprzedaży bitcoinów na giełdzie” — wyjaśnił Antonow.

Jak powiedział, w kontekście doniesień o tych dwóch giełdach pozytywne nastawienie uczestników rynku zmieniło się na negatywne. Wyrównać go może zdaniem Antonowa coroczna konferencja w sprawie kryptowalut Consensus, która odbędzie się w Nowym Jorku w dniach 14-16 maja.

„Imprezę ma odwiedzić co najmniej siedem tysięcy gości, wśród których ponad 200 ekspertów przemysłu kryptowalut. Pod względem znaczenia Conensus porównywany jest do szczytu G8, z tą różnicą, że dotyczy wspólnoty bitcoinowej” — powiedział Antonow.

Główny analityk Tokenbox i zarządzający aktywami The Token Fund Igor Doganow zauważył, że od trzech lat po konferencji rynek bitcoinowy wykazywał ożywienie. „Dana tendencja niekoniecznie będzie się utrzymywać, ale właśnie psychologiczna „gotowość wzrostu” może pobudzić wielu uczestników rynku do zakupu” — powiedział Doganow.

Analityk eToro Michaił Maszczenko przypomniał słowa miliardera Warrena Buffetta, który przyrównał bitcoina do „szczurzej trucizny” i Billa Gatesa, który chciał dokonać „krótkiej sprzedaży” kryptowaluty.

Maszczenko uważa jednak, że nie warto ich słuchać. „Bill Gates =uważał kiedyś, że Internet nie ma przyszłości i dopiero w 1995 roku zmienił swój stosunek do sieci i wydał memorandum, w którym wezwał do całkowitej zmiany strategii rozwoju firmy. Jestem pewny, że gdy wszyscy wokół przestawią się na kryptowalutę, on po raz kolejny z łatwością zmieni swój stosunek” — zauważył ekspert.

Ilustracja: geralt (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o