Co czwarte dziecko urodzone w 2021 r. nosi muzułmańskie imię

Opublikowano: 09.07.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 875

Obszary miejskie odnotowują najszybszy wzrost „zastępowania demograficznego”, przy czym osoby spoza Europy szybko wypierają osoby pochodzenia europejskiego.

Według nowej analizy danych opublikowanych przez Narodowy Instytut Statystyki i Badań Ekonomicznych, dwadzieścia procent dzieci urodzonych we Francji w 2021 r. otrzymało imię muzułmańskie. Francuski rejestr cywilny to publikowana od 1900 r. lista wszystkich imion dzieci urodzonych we Francji. Co roku przeglądana jest przez serwis informacyjny Fdesouche.

Wedle doniesień odsetek muzułmańskich imion w 2021 r. jest właściwie pierwszym spadkiem odnotowanym od 1996 r., ze stratą 0,30 punktu w porównaniu z 2020 r. Od 2000 r. liczba muzułmańskich imion nadawanych noworodkom rosła średnio o 0,7 punktu procentowego rocznie.

Obszary miejskie odnotowują najszybszy wzrost “zastępowania demograficznego”, przy czym osoby spoza Europy szybko wypierają osoby pochodzenia europejskiego. Statystyki etniczne nie są dostępne we Francji, więc badacze, aby określić demograficzne trendy, muszą przyjrzeć się takim czynnikom, jak liczba osób urodzonych z muzułmańskimi nazwiskami. Władze francuskie publikują również, ile osób urodziło się za granicą wraz ze swoimi dziećmi (imigranci z pierwszego i drugiego pokolenia).

Dane z 2021 r. dodatkowo pokazują, że we Francji urodziło się 738 000 dzieci, co stanowi wzrost od 2020 r. o 3000. Niewielki wzrost kończy spadek obserwowany od 2015 do 2020 roku. Warto również zauważyć, że wszystkie dzieci urodzone w 2021 roku zostały poczęte podczas lockdownów.

Istnieje spora liczba rzadkich imion, definiowanych jako dowolne imię nadane mniej niż trzem noworodkom każdego roku. Statystyki wskazują, że imiona muzułmańskie stanowią szacunkowo jedną trzecią rzadkich imion, zasadniczo różniących się pisownią. Jeśli uwzględnimy te imiona, szacuje się, że imiona muzułmanów stanowią 25 procent wszystkich urodzeń.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: RMX.News
Źródło: MediaNarodowe.com

3

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.