Co czuje świnia przed ubojem? Niedługo się dowiemy

Opublikowano: 29.07.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1475

Naukowcy ze Szkockiego College’u Rolniczego i z University of the West of England wykorzystają technologię rozpoznawania twarzy w hodowli świń.

Kamery mają pomóc naukowcom w ocenienie poziomu stresu, szczęścia, smutku lub bólu w przypadku tych zwierząt. Eksperyment, w którym uczestniczy 36 świń, ma pomóc rolnikom w promocji swoich produktów na rynku. Mogą przyczynić się do tego etykietki „szczęśliwa świnia” na produktach.

“Nasze zadanie polega na tym, aby zmusić świnie do patrzenia prosto w kamerę. To jak próba przekonania dziecka do pozowania do zdjęcia paszportowego. (…). W rzeczywistości nie zobaczymy, jak uśmiechają się świnie, ale mamy nadzieję, że zauważymy brak napięcia lub skurczów mięśni na pysku, co wskazywałoby na zadowolenie” – powiedział dr Kenny Rutherford.

Jak pisze „Daily Mail”, pierwsze wyniki powinny się pojawić już pod koniec tego roku.

W lutym 2016 roku w czasopiśmie „Scientific Reports” pojawiła się wiadomość, że szkoccy genetycy wyhodowali rasę świń odporną na ASF.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 15.04.2019 14:48

    Za jakiś czas bez aplikacja na smartfona ludzie nie będą w stanie rozpoznać emocji innego człowieka. A jeszcze później smartfon sam będzie nas informował o naszym nastroju.

    A tak na poważne, u świń jest podobnie jak u ludzi. Jedni wiedzą i czują, że ich “strzygą”, a drudzy naiwni myślą, że to dla ich dobra, albo że tak musi być.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.