Co 5. mieszkaniec Litwy przeciwny szczepionkom

Opublikowano: 29.12.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 316

Tylko 34 proc. respondentów sądzi, że szczepionki przeciwko grypie są czymś pozytywnym, a 16 proc. jest przekonana, że szczepionki są czymś szkodliwym. Tak wynika z badań opinii publicznej przeprowadzonych przez „ Spinter tyrimai“ na zlecenie DELFI.

Tylko 4,9 proc. badanych zadeklarowało, że w tym roku zaszczepili się przeciwko grypie. 12 proc. odpowiedziało, że nie wyklucza takiej możliwości. Pozostali respondenci powiedzieli, że nie zamierzają szczepić się przeciwko grypie.

Na Litwie zaszczepia się tylko 5–6 proc. mieszkańców, natomiast w innych krajach zaszczepia się od 50 do 80 proc. osób.

Na Litwie częściej robią to kobiety, osoby z wyższym wykształceniem oraz osoby w starszym i średnim wieku.

Ponad 30 proc. ankietowanych odpowiedziało, że wierzy w skuteczność szczepionek. 28 proc. odpowiedziało, że ma pewne zastrzeżenia. 15,6 proc. jest kategorycznie przeciwna szczepionkom. 8,3 proc. sądzi, że szczepionki mają więcej wad, niż zalet.

Źródło: PL Delfi

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. phoenixmonk 29.12.2012 14:26

    Szczepionkowe ludobójstwo
    W 1980 r. autyzm diagnozowano u 1 na 10.000 dzieci, w 2004 r. u 1 na 166, a obecnie u 1 na 60-80!

  2. phoenixmonk 29.12.2012 14:27

    A to dla ty co jeszcze sie łudza,ze szczepienia to cos dobrego…

    http://vaccgenocide.wordpress.com/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.