Co 12 nieletni imigrant w Szwecji okazuje się być dorosły

Opublikowano: 08.12.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 388

Narodowa agencja szwedzka medycznych badań kryminalnych (Rättsmedicinalverket) opublikowała wyniki analiz prawie 8 tysięcy przypadków nieletnich imigrantów spośród 80 tysięcy imigrantów, co do których wieku władze imigracyjne miały wątpliwości. Wśród prawie 8 tysięcy zbadanych przypadków ponad 6700 było osobami w wieku powyżej lat 18. Oznacza to, że statystycznie co 12 nieletni imigrant w Szwecji okazuje się być dorosły.

W czasie kryzysu imigracyjnego 2015-2016 do Szwecji przybyło około 80 tysięcy osób, które uznane zostały za nieletnich bez opiekunów i których wiek ustalono na podstawie ich własnych deklaracji. W niektórych wypadkach były to osoby około 40-letnie, umieszczane razem z dziećmi w specjalnych ośrodkach albo oddawane do rodzin zastępczych (!) co wzbudziło protesty lokalnych władz. Dlatego na jesieni 2016 zlecono agencji badanie wieku imigrantów w przypadku, gdy agencja imigracyjna miała wątpliwości co do prawdziwości informacji.

Oprócz większych zasiłków nieletni imigranci pozbawieni opieki praktycznie nie mogą być wydalani i dużo łatwiej jest im w Szwecji uzyskać azyl albo pozostać mimo nieotrzymania azylu.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: TheLocal.se
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Nestor
Użytkownik
Nestor

A ja myślałem, że te wszystkie fotki dokumentów to fake. :D

drakula1
Użytkownik
drakula1

Rzeczywiścìe.Około czterdziestoletni facet wygląda na 16 latka.Ręce opadają.