CNN pokazuje dowody na handel niewolnikami w Libii

Opublikowano: 17.11.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

„Kto chce nieletniego? Nieletni, ale silny, może kopać” – powtarza sprzedawca na licytacji niewolników pod Trypolisem w Libii. Na wideo opublikowanym wczoraj na stronie internetowej CNN widać młodych, czarnych mężczyzn stojących w kolejce do sprzedaży. Handel niewolnikami w Libii kwitnie.

Amerykańscy dziennikarze odwiedzili wyłącznie zachodnią, niewielką część Libii, znajdującą się teoretycznie pod władzą rządu z Trypolisu, uznawanego i finansowanego przez Zachód. Byli m.in. w jednym z ośrodków więziennych w stolicy kraju, gdzie w haniebnych warunkach trzyma się migrantów pochodzących z Nigru, Mali, czy Ghany. Wielu z nich opowiada jak zostali zredukowani do statusu niewolników: „Oczywiście, zostałem sprzedany zaraz po przybyciu do Libii. Proszę popatrzeć – większość z nas była bita, okaleczona”.

Dziennikarka CNN Lauren Said-Moorhouse udzieliła wywiadu szwajcarskiemu dziennikowi Le Temps: „Większość z nich sprzedała wszystko, by sfinansować podróż przez Libię, do wybrzeża i przez Morze Śródziemne. Jednak po drastycznych środkach podjętych przez libijską straż przybrzeżną, wypływa coraz mniej łodzi. Przemytnicy zostają z wielką liczbą unieruchomionych pasażerów. W ten sposób stali się ich panami, a migranci i uchodźcy niewolnikami”.

Dowody przedstawione przez CNN pojawiły się w momencie, gdy Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka Zeid Ra’ad al-Hussein nazwał „nieludzką” umowę o współpracy Unii Europejskiej z rządem trypolitańskim, która – poprzez finansowanie i wyposażenie libijskiej straży przybrzeżnej – miała na celu ograniczenie migracji w kierunku Europy. Podobne umowy przedstawiciele UE zawarli z grupami zbrojnymi niezależnymi od rządu z Trypolisu, w tym z islamistami z lokalnego Państwa Islamskiego. W części Libii pod kontrolą tych oddziałów los zatrzymanych migrantów pozostaje nieznany.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

“Wysoki” komisarz….Zapomniał wspomniec kto zgorował im ten los…USA FRANCJA WB, NIEMCY, i kilka innych satelit, w tym i polskie nierządy…