Clinton wyjawiła „atomowe sekrety USA”?

Opublikowano: 22.10.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 809

Kandydatka Demokratów w wyścigu do Białego Domu Hillary Clinton podczas ostatniej debaty telewizyjnej przed wyborami prezydenckimi mogła wyjawić poufne informacje na temat potencjału jądrowego USA – poinformowała telewizja Fox News.

W trakcie debaty telewizyjnej na żywo Clinton oświadczyła, że Republikaninowi Donaldowi Trumpowi nie można powierzyć kontroli nad amerykańską bronią jądrową i że dziesięć osób odpowiedzialnych za tę broń nie oddałoby mu „atomowego guzika”. Była sekretarz stanu powiedziała też, że od wydania rozkazu o użyciu broni jądrowej do faktycznego jej wystrzelenia upływa cztery minuty.

— W wyniku końcowym kwestia broni jądrowej sprowadza się do tego, że w przypadku jeśli prezydent wyda taki rozkaz, powinien być on spełniony. Upływa około cztery minuty od wydania rozkazu do czasu, gdy osoby odpowiedzialne za użycie broni jądrowej wykonują go – powiedziała Clinton.

— Nieważne, czy te cztery minuty to dokładne cyfra, wszystko, co ma związek z możliwościami przeprowadzenia przez Stany Zjednoczone ataku odwetowego, zwykle jest objęte tajemnicą. (Clinton) ma tendencję do korzystania ze swego poprzedniego dostępu i stanowiska sekretarza stanu, aby stworzyć wrażenie zorientowanej. Niby że ma odpowiedzi, zamiast tego, by chronić informacje – powiedział Fox News były szef Dowództwa Afrykańskiego Stanów Zjednoczonych (AFRICOM) Don Maguire.

Wypowiedź Clinton o tych czterech minutach można uznać za naruszenie tajemnicy operacji, uważają poproszeni przez kanał o komentarz eksperci ds. bezpieczeństwa. Zdaniem byłego członka jednostek United States Navy, takie oświadczenia „stanowią bezpośrednie naruszenie protokołu bezpieczeństwa narodowego USA i ustawodawstwa”. — W naszym kraju nie ma ważniejszych sekretów niż te, które chronią naszą zdolność do strategicznego powstrzymywania jądrowego – podkreślił.

Rzecznik sztabu wyborczego Clinton zaprzeczył, by kandydatka Demokratów wyjawiła tajne informacje. Przekazał też stacji kilka publikacji w mediach i artykułów naukowych, w których szczegółowo opisano, jak będzie wyglądać użycie broni jądrowej przez Stany Zjednoczone.

Jednak eksperci Fox News podkreślają, że samo pojawienie się w materiałach akademickich takich informacji nie daje to prawa urzędnikowi państwowemu, który ma lub miał wcześniej dostęp do tajemnic państwowych, do publicznych dyskusji na ten temat.

Zdjęcie: Aaron Vowels (CC BY 2.0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BrutulloF1 22.10.2016 12:49

    Establishmentowe łajno.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.