Ciężka praca, godna płaca

Opublikowano: 05.02.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1162

W piątek w kilku niemieckich fabrykach samochodów miały miejsce 24-godzinne strajki. Objęły one zakłady m.in. Porsche, BMW, Audi i Daimler. Protestowały również załogi producentów części samochodowych, m.in. Schaefflera i SKF. Akcję strajkową zorganizował związek zawodowy IG Metall. W strajku wzięło udział ponad 200 tysięcy osób zatrudnionych w ponad stu firmach na terenie Niemiec.

Jak pisze portal Biznes.Interia.pl, piątek był ostatnim z trzech dni dobowych strajków ostrzegawczych w przemyśle metalowym i elektrotechnicznym. W tych branżach pracują prawie 4 mln robotników, którzy obecnie domagają się podwyżek.

Według przedstawicieli związku, w największej niemieckiej fabryce BMW w Dingolfing o godz. 5 rano w piątek od stanowisk pracy odeszło 13,7 tys. zatrudnionych, co oznacza, że tego dnia nie zostało wyprodukowanych 1600 aut.

W trzech zakładach Daimlera i Porsche w Badenii-Wirtembergii do akcji przyłączyło się około 3,6 tys. pracowników nocnej zmiany, jak poinformowała w piątek rano rzeczniczka IG Metall w Stuttgarcie. Również w fabrykach Audi w Ingolstadt i Muenchmuenster produkcja stanęła na 24 godziny. Szacuje się, że w strajku wzięło udział ponad 200 tysięcy osób zatrudnionych w ponad stu firmach na terenie Niemiec.

Strajki ostrzegawcze zorganizowano po zerwaniu negocjacji z pracodawcami tydzień wcześniej. Do ponownych rozmów między stronami ma dojść w tym tygodniu.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. Light 05.02.2018 23:51

    Jeszcze policzą, że bardziej opłaca się im zautomatyzować całą produkcję, niż dać podwyżki kilku milionom osób…

  2. Fenix 06.02.2018 07:34

    Ciężka praca nie popłaca , i się nie opłaca . Ludzie muszą postawiać na automatykę , robotykę, informatykę, cyfryzację, i DOK każdemu na życie .
    W przyszłości dobra darmo dawać= dostawać.
    @Light opłaca się zautomatyzować składanie aut ,i całą produkcje . Po co ci koparka, przecież są ludzie z łopatami, twój tok myślenia?

  3. Fenix 06.02.2018 08:41

    @Light chodzi o to że pracownicy dostają podwyżki , te podwyżki nic nie dają, gdy auta podrożeją i przy tym życie za wypłatę i z podwyżką ,i za co żyć ?
    Komorowski” weź kredyt, zmień pracę ” ? :Dhehe
    Przyczyny likwidować niemożności przeżycia!
    Nie walczyć o podwyżki , którymi na chwilę mydli się oczy pracownikom ?
    Nawet ZZ w to graj , nie dotyka istoty problemu , nie naprawisz istoty problemu, złudzeniem podwyżki ? System należy zmienić !

  4. Fenix 06.02.2018 09:37

    Człowieka godne życie to wartość najwyższa.
    Czego potrzebuje człowiek by spełnić się w życiu?
    Ja , człowiek władny , jestem wolną jednostką .
    Ja, sam decyzje podejmuję.
    Ja ,zmieniam zasady systemu .
    Co służy jednostce w jedności , to służy życiu człowieka , świadomym ludziom w rozwoju .
    Jedno prawo wszystkich ludzi , każdego wyborem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.