Cierpienia świata arabskiego to robota USA

Opublikowano: 10.12.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 458

Prezydent Sudanu Omar al-Bashir powiedział, że Stany Zjednoczone są odpowiedzialne za „wszystkie cierpienia” świata arabskiego, w wyniku ich interwencji.

Sudański prezydent powiedział, że wydarzenia w Syrii, Iraku i Libii są wynikiem zachodniej ingerencji, która jest przejawem kolonializmu, który ma jeden cel – ustanowienie kontroli nad regionem i jego zasobami naturalnymi.

Al-Bashir rzekł, że polityka Waszyngtonu na Bliskim Wschodzie i w Północnej Afryce jest szkodliwa i destrukcyjna, a „wszystkie cierpienia, które dzieją się teraz w świecie arabskim, to wynik działania USA”.

Prezydent powiedział, że jego kraj jest pod stałym naciskiem organizacji międzynarodowych „ze względu na jego sztywne stanowisko, które jest wrogie wobec polityki USA w tym regionie.”

“Mówimy o zmianie reżimu w Sudanie, aby umieścić nowy reżim, który będzie posłuszny Zachodowi” – powiedział al-Bashir.

Sudan mierzy się z kryzysem na kilku frontach, włączając w to Darfur, gdzie rebelianci są zaangażowani w konflikt zbrojny z rządem w Khartoum od 2003 roku. Według szacunków ONZ zginęło tam 300 tysięcy osób, a przesiedlonych zostało 2 miliony.

W lipcu 2011 roku powstało niepodległe państwo – Sudan Południowy.

Opracowanie: Girion
Na podstawie: www.presstv.ir
Źródło: Wolna Polska


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.