Cienie „Zakonu Okrągłego Stołu”

Opublikowano: 04.06.2021 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 553

Rozmowa eMisjaTv z Filipem Podstawskim. Jednym z największych kłamstw współczesnej historii Polski jest mit o wolnych wyborach pamiętnego 4 czerwca 1989 r., kiedy to cyt. za Joanną Szczepkowską „skończył się w Polsce komunizm”. Wszak komunizmu w PRL nie zainstalowano. Państwo było centralnie sterowane, a gospodarkę oparto na socjalizmie, natomiast nie rozważania o faktycznym ustroju epoki są tu kluczowe. Nawet nie fakt, że pierwsze wybory zakontraktowano, przez co trudno nazwać je wolnymi. Największą ułomnością święta 4 czerwca jest założenie, że kogoś odsunięto od władzy, a polskie realia uległy diametralnej zmianie. Wszak jeszcze długo po transformacji ustrojowej, Polską rządzili ludzie wprost wywodzący się ze struktur PZPR, a ci, którzy usunęli się w cień, bezpiecznie spoczęli na państwowym majątku, jaki przeszedł w ich prywatne ręce.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 2 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.