Ciemne typy w słonecznej krainie

Opublikowano: 02.12.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1681

Recenzja bieżących wydarzeń przez ich uczestnika – Reporterfy Alex (fragment).

Mieszkałem w Monako przez niemal dwie dekady, potem przeprowadziłem się do Kanady, aż wreszcie trafiłem do Azji. Wczoraj miałem długą rozmowę telefoniczną ze znajomym nadal mieszkającym w Monako. Viaczesław Taran – bardzo bogaty rosyjski mieszkaniec Monako zginął właśnie w wypadku, lecąc helikopterem. Wiadomość lotem błyskawicy rozniosła się w internecie. Gość związany był z ukraińską organizacją finansującą pomoc Ukrainie. Chciałbym nieco szerzej omówić ten przypadek, żeby zrozumieć zjawisko „Monako”. Miejsce mające około 35 000 ludności, z których 29 000 to rdzenni Monakijczycy. Pozostali to milionerzy i miliarderzy. Chcąc zamieszkać w Monako, pretendent przechodzi szereg testów. Jednym z najważniejszych jest ujawnienie konta bankowego. Mówiąc o tym w kontekście sprawy rosyjskiego miliardera, trzeba zauważyć, że to już trzeci z posiadaczy fortuny zbitej na kryptowalucie, który właśnie zmarł w tajemniczych okolicznościach w zeszłym tygodniu (helikopter rozbił się o skały, a osoba towarzysząca w ostatniej chwili odwołała swoje uczestnictwo – przyp. tłum.).

Dość dziwna sprawa, kiedy analizuje się jej związek z obszernym artykułem opublikowanym latem tego roku na Ukrainie, zatytułowanym „Batalion monachijski”. Zapytałem więc znajomego w rozmowie czy dostrzega w Monako ukraińskie tablice rejestracyjne. Powiedział mi, że co szóste Ferrari, Lamborghini, Porsche ma takie tablice. Poza tym są także jachty należące do nich. Kiedy przyjrzeć się ogromnej pralni pieniędzy widać jak działają wielkie ilości rozmaitych zbiórek pieniężnych tu i ówdzie. Niektóre za pomocą kryptowalut, inne z wykorzystaniem systemu bankowości. Państwowe Biuro Śledcze na Ukrainie wszczęło postępowanie przeciwko wspomnianemu Batalionowi Monachijskiemu, ale natychmiast powołana została komórka nadzorująca działalność tego biura. Przede wszystkim dopadli zaraz autorów artykułu, jaki ukazał się, i podano, że są oni także włączeni do śledztwa. Było to jednoznaczne z zastraszeniem i zamknięciem tematu w mediach.

System bankowy Monako działa w bardzo szczególny sposób w krainie wielkości Central Parku; zajmuje 2 km2. Niektórzy z rezydentów Monako zajmują mieszkania w zatoce Monte Carlo, gdzie często przechodziłem w drodze na basen. Opłata roczna za wynajem mieszkania w tej części wynosi 2.5 miliona dolarów. Trzeba mieć odpowiednie zasoby finansowe, żeby pozwolić sobie na mieszkanie w tej części.

Ciekawie działają rozmaite fundacje i organizacje charytatywne mające powiązania z Zełenskim. Fundusze wpływające na konta tych organizacji obsługiwane są wyłącznie przez dwa konta bankowe na Ukrainie. Jeden z szefów banku objęty jest śledztwem ministerstwa sprawiedliwości. Chodzi o kwotę 5.5 miliona dolarów. Widać, że pokaźne sumy pieniędzy mające określone przeznaczenie, wprowadzane są do systemu, a następnie przekierowane do pralni Monako, by wrócić do systemu. To klasyczny, wręcz podręcznikowy mechanizm prania brudnych pieniędzy. Nie muszę przypominać, że Zełenski ma powiązania z BVIs (British Virgin Islands). To firmy, w których otwarcie konta nie wymaga kwoty większej niż 2 do 3 tysięcy dolarów. Działają w nich formalne zarządy. Najważniejsze jest połączenie rynku kryptowalut z ich działalnością, roli miliarderów, ich gwałtowne i częste zgony jak ten kolejny wypadek rosyjskiego miliardera w helikopterze przy idealnych warunkach pogodowych.

Nagromadzenie tylu szczegółów przy znajomości klimatu Monako przez 20 lat trudno przyjąć jako naturalne. Przygoda bankiera z Safra Bank, który cudownym zbiegiem okoliczności uciekł z więzienia, do normalnych nie należy, ale nie dziwi mnie jako obserwatora. Przyglądałem się, jak w czasie przygotowań do mojego wyjazdu rósł napływ Rosjan. Teraz są tam duże ilości Ukraińców zakładających banki, fundacje, trusty (fundusze powiernicze). Na miejscu podatników amerykańskich, obserwując tego rodzaju rozkwit działalności, zakładałbym, że pewnego dnia nastąpi koniec i Zelenski osiądzie w jakiejś rezydencji w Monako.

Od tłumaczki

Niemal identyczne scenariusze i zjawiska towarzyszyły innym wojnom w imię cywilizowania i demokratyzacji Wietnamu, Afganistanu, Grecji, gdzie obalanie systemu oparte było na korupcji. Jednym z najskuteczniejszych sposobów korupcji jest posłanie pieniędzy do bardzo biednego kraju, bo gwarantuje całkowite zniszczenie gospodarcze, rozkład systemu politycznego uruchamiając nieuchronnie korupcję, a jej ukrycie następuje w pralniach takich jak Monako.

Tłumaczenie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net

11

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.