Cięcia socjalne zwiększyły bezdomność młodzieży

Opublikowano: 20.11.2014 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 665

Cięcia świadczeń socjalnych dokonane przez centroprawicowy rząd Davida Camerona, spowodowały wzrost bezdomności wśród osób poniżej 25 roku życia. W ciągu roku wskaźnik ten zwiększył się z 1,7 proc. do 10 proc.

Badania na ten temat przeprowadziła koalicja ponad 200 organizacji pozarządowych, zajmujących się problemami bezdomności i wykluczenia społecznego. Wskazują one, że w ciągu roku, wskaźnik bezdomności wśród osób w wieku do 25 lat, zwiększył się sześciokrotnie. W 2013 r. wynosił on 1,7 proc., natomiast obecnie jest to 10 proc.

Przyczyną tak drastycznej zmiany są reformy koalicji Partii Konserwatywnej (Conservative Party) i Liberalnych Demokratów (Liberal Democrats). Rząd Davida Camerona w 2012 r. zaostrzył kryteria przyznawania świadczeń na mieszkania dla młodych ludzi, zmniejszając je i skracając czas ich przyznawania.

Eksperci podkreślają, że doświadczenie bezdomności w młodym wieku, prowadzi do zahamowania rozwoju człowieka i problemów w jego późniejszym życiu.

Na podstawie: independent.co.uk
Źródło: Autonom


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. MichalR 20.11.2014 15:53

  Kto to widział żeby ludzie za całej swojej historii żyli w siedliskach maks 2 pokoleniowych? Młodzi chcą mieszkać sami nie zarabiając – jakim cudem? Jeśli rodziców stać to ok. Jednak nie powinno być tak że mieszkanie się komuś należy. Cywilizacja w której nierobom się coś należy musi upaść.

 2. zaoszczedzic.pl 20.11.2014 15:59

  no i świetnie. koniec z darmozjadami. oby i w Polsce wreszcie tak zrobili. Jednak do tego trzeba zmiany partii.

 3. mackadmin 20.11.2014 16:41

  Co za pierdoły pokręcone w tych komentarzach powyżej piszecie jak jacyś ludzie jaskiniowi.

 4. nefalin 21.11.2014 02:58

  Rzeczywiście prymitywne te komentarze.
  W cywilizowanym świecie państwo powinno zapewniać odpowiednie środki do życia każdej jednostce.

 5. Komzar 21.11.2014 07:54

  Nie prawda. Państwo powinno zapewnić, że wszystkich obowiązują te same zasady. Zasady z kolei powinny być tak ukształtowane by naturalnie powodowały samoregulację systemu a więc rozwój społeczności jako takiej a nie jej rozwarstwienie.
  Państwo nie może niczego dać bo niczego nie posiada!

 6. zaoszczedzic.pl 21.11.2014 09:33

  @Fenix
  dziećmi się trzeba opiekować, to jest normalne. Co do emerytów zlikwidować ZUS, kto uzbiera na emeryturę ten będzie miał. Rencistami, którzy są w potrzebie można się zająć. Bezrobotni? Niech gniją za przeproszeniem, ale taka prawda. Pracuję na obiekcie handlowym gdzie nie mogą znaleźć rak do pracy do sprzątania. I co nie ma pracy? Koniec Państwa opiekuńczego i życia za moje podatki. Kto godzien na luksusy sobie zapracować ten będzie miał. Pozostali? Niech żyją tak na ile sobie zapracowali. Ewolucja, która co głupsze i bardziej leniwe jednostki usuwa już dawno powinna wrócić. Polski nie stać na socjal i utrzymywanie każdego komu się nie chce pracować

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.