CIA inwestuje w klonowanie i wskrzeszanie gatunków

Opublikowano: 08.11.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1293

Podczas gdy gwałtownie postępująca polityka klimatyczna sprawia, że ​​planeta staje się coraz cieplejsza, firma biotechnologiczna Colossal Biosciences z siedzibą w Dallas ma wizję, by „Po raz kolejny ujrzeć mamuta włochatego w tundrze”. Założyciele George Church i Ben Lamm zdobyli już imponującą listę znanych sponsorów i inwestorów, w tym Petera Thiela, Tony’ego Robbinsa, Paris Hilton, Winklevoss Capital i według publicznego portfolio również CIA.

Colossal podaje, że ma nadzieję wykorzystać zaawansowane sekwencjonowanie genetyczne do wskrzeszenia dwóch wymarłych ssaków – nie tylko gigantycznego mamuta z epoki lodowcowej, ale także średniej wielkości torbacza znanego jako wilk workowaty lub tygrys tasmański, który wymarł mniej niż sto lat temu. Na swojej stronie internetowej firma obiecuje: „Łącząc naukę genetyki z biznesem odkrywania, staramy się wskrzesić bicie serca przodków”.

In-Q-Tel, nowy inwestor Colossala, jest zarejestrowany jako finansowana przez CIA niedochodowa firma venture capital. Oficjalnie grupa finansuje start-upy technologiczne, które mogą chronić bezpieczeństwo narodowe. Oprócz poszukiwań technologii wywiadowczych i broni, jednostka CIA wykazała ostatnio zwiększone zainteresowanie biotechnologią, a zwłaszcza sekwencjonowaniem DNA.

„Skąd zainteresowanie firmą taką jak Colossal, która została założona z misją „odtworzenia” mamuta włochatego i innych gatunków?” – czytamy we wpisie na blogu „In-Q-Tel” opublikowanym 22 września. „Strategicznie nie chodzi tu o mamuty, a bardziej o możliwości”.

Przyjęcie i wykorzystanie tej technologii, według wpisu na blogu firmy In-Q-Tel, pomoże amerykańskim agencjom rządowym czytać, pisać i edytować materiał genetyczny oraz, co ważne, kierować globalnymi zjawiskami biologicznymi, które „mają wpływ na międzynarodowe współzawodnictwo”, jednocześnie umożliwiając Stanom Zjednoczonym „pomoc w ustaleniu etycznych i technologicznych standardów” ich stosowania.

W ostatnich latach portfolio firmy rozszerzyło się o Ginkgo Bioworks, bioinżynieryjny startup skoncentrowany na produkcji bakterii do biopaliw i innych zastosowań przemysłowych; Claremont BioSolutions, firmę produkującą sprzęt do sekwencjonowania DNA; Biomatrica i T2 Biosystems, dwóch producentów komponentów do testowania DNA; oraz Metabiota, bazę danych do mapowania chorób zakaźnych i analizy ryzyka opartej na sztucznej inteligencji.

Jak donosił „The Intercept” w 2016 r., In-Q-Tel zainwestował również w Clearista, markę produktów do pielęgnacji skóry, która usuwa cienką zewnętrzną warstwę naskórka, aby odsłonić świeższą twarz pod nią – i umożliwia pozyskiwanie DNA z zeskrobanych komórek skóry.

Współzałożyciele Colossal, Lamm i Church, reprezentują odpowiednio biznes i naukę. Lamm, samozwańczy „przedsiębiorca w dziedzinie technologii”, założył swoją pierwszą firmę jako student na ostatnim roku studiów, a następnie przerzucił się na aplikacje mobilne i sztuczną inteligencję, zanim pomógł założyć Colossal.

Church to genetyk z Harvardu, wizjoner aplikacji randkowej opartej na genotypie człowieka i były beneficjent funduszy Jeffreya Epsteina. Nie jest to pierwszy raz, gdy proponuje on odradzanie wymarłych gatunków. W rozmowie z „Der Spiegel” w 2013 roku Church zasugerował wskrzeszenie neandertalczyka. Pomysł ten wzbudził kontrowersje, ponieważ wymagałby zastosowania technologii zdolnej do klonowania ludzi.

„Możemy sklonować wszystkie rodzaje ssaków, więc jest bardzo prawdopodobne, że moglibyśmy sklonować człowieka” – powiedział Church. „Dlaczego nie mielibyśmy być w stanie tego zrobić?”. Kiedy przeprowadzający wywiad przypomniał mu o zakazie klonowania ludzi, Church powiedział: „A tak przy okazji, prawo może się zmienić”.

Wideo: YouTube.com
Na podstawie: TheIntercept.com, IQT.org, Spiegel.de
Źródło zagraniczne: TheIntercept.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

Komentarz „Wolnych Mediów”

Możliwe, że szefom CIA po prostu marzy się podstawianie sklonowanych ludzi w miejsce osób zamordowanych lub porwanych. O podmienianiu szefów państw nie wspominając… Bo mamuty są CIA do niczego niepotrzebne.


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.