Ci ludzie nie powinni w policji pracować

Opublikowano: 09.08.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1553

Uczestnicy protestu pod komisariatem policji w Lubinie domagają się prawdy i sprzeciwiają się brutalności, po tym jak policyjna interwencja zakończyła się śmiercią młodego mężczyzny, wobec którego funkcjonariusze użyli chwytów obezwładniających.

W piątek lubińscy policjanci zostali wezwani do interwencji w związku z agresywnym zachowaniem młodego mężczyzny, który był pobudzony i rzucał kamieniami w okna zabudowań. Na numer alarmowy zadzwoniła matka mężczyzny, która zaznaczyła, że syn nadużywa narkotyków.

Jak głosi komunikat umieszczony na stronie dolnośląskiej policji, wobec mieszkańca Lubina funkcjonariusze użyli chwytów obezwładniających oraz kajdanek. W związku z jego irracjonalnym zachowaniem i podejrzeniem, że może znajdować się pod wpływem narkotyków, na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe.

W sieci opublikowano nagrania z interwencji, które wywołały oburzenie internautów, nie zabrakło porównań do incydentu ze śmiercią George’a Floyda w USA. Na nagraniu widać, jak policjanci próbują obezwładnić mężczyznę i wprowadzić do policyjnego samochodu. Mężczyzna wyrywa się, krzyczy i wzywa pomocy. W pewnym momencie mężczyzna osuwa się na ziemię, a policjanci próbują go ocucić.

34-latek zmarł po kilku godzinach od interwencji (informacje są sprzeczne, z jednej strony policja mówi, że zmarł w szpitalu po 2 godzinach, z drugiej pojawiają się doniesienia, że w chwili dotarcia do szpitala już nie żył – przypis WM). Rodzina uważa, że został on uduszony. W sprawie interwencji policji w Lubinie prokuratura wszczęła śledztwo, zlecono sekcję zwłok mężczyzny.

Około 300 osób zgromadziło się w niedzielę przed komisariatem policji w Lubinie. Protestują przeciwko interwencji, którą uważają za przejaw brutalności policji. Skandują hasła oraz rzucają w budynek różnymi przedmiotami, w tym kamieniami oraz racami. „W Stanach i w innych krajach to już by była pikieta pod komendą. Niedawno było w Stanach, że został zaduszony kolanem. (…) Tu by była pikieta, a nie taki spokój jaki teraz jest. Ale to kiełkuje dopiero. Ci ludzie nie powinni w policji pracować” – powiedział Polsat News pan Kazimierz, sąsiad zmarłego.

Jak podaje Polsat News, do miasta ściągane są posiłki, ulicami Lubina przejechała już armatka wodna, pojawili się też policjanci uzbrojeni w broń gładkolufową.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mr_craftsman
Użytkownik
mr_craftsman

Analogia do Floyda prawdziwa – Floyd zmarł, bo przećpał i miał chore serce. Głupi polityczny proces, jak za starych sowieckich czasów, miał na celu ukojenie gawiedzi.
Tutaj tak samo – agresywny, nafurany ćpun niszczy mienie. Mieszkańcy oburzeni, policja nie interweniuje. Policja interweniuje – ćpun umiera z przedawkowania – wielkie oburzenie.
Każdy, kto choć raz miał w życiu do czynienia przećpanym, agresywnym osobnikiem, wie o co chodzi – takich ludzi nie da się normalnie uspokoić, są agresywni i niebezpieczni.
Oburzają się pięknoduchy bez kontaktu z rzeczywistością, albo cyniczni manipulatorzy, którzy chcą tak zbić kapitał polityczny lub zarobić sensacją dziennikarską.

Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

Zgadzam się z przedmówcą.

Antonina
Użytkownik
Antonina

Matka wezwała policję; broniący się przed policją syn ją wzywał, ale w kadrze nigdzie jej nie widać. To wydaje się świadczyć, że postawiła już na nim krzyżyk. OK, bywa. Co mnie dziwi, to że „Rodzina uważa, że został on uduszony”. Jak policja go obezwładniała, w pobliżu nie było nie tylko matki, ale też nikogo innego. Skąd wiedzą, że mógł zostać uduszony? Gdyby stali 3-4 metry dalej, próbowali go uspokajać i patrzyli policji na ręce, to byłyby jakieś podstawy. Ale tak?

agomyj
Użytkownik

Ci policjanci nie mieli kajdanek?! Zamiast zakuć mu ręce i nogi i włożyć do radiowozu, gdzie też go można przykuć, siedzą na nim przez kilka minut i duszą aż koleś wyzionął ducha. Zachowanie w pełni nieprofesjonalne. Takie osoby powinny kopać rowy, skoro brakuje im rozumu podczas interwencji.
Ćpun czy nie ćpun, człowiek. Dziś zamęczą narkomana, jutro antyszczepionkowca, a pojutrze ciebie. A gawiedź będzie się przyglądać z okien i podśmiechywać.
Cywilizacja stanęła na krawędzi.