Chrześcijanka skazana na śmierć za bluźnierstwo uniewinniona

Opublikowano: 01.11.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2294

Pakistańska chrześcijanka Asia Bibi, oskarżona o bluźnierstwo i skazana na karę śmierci, została uniewinniona przez Sąd Najwyższy Pakistanu.

Sąd nie podważył przepisów o bluźnierstwie, ale stwierdził, że przestępstwo nie zostało udowodnione i nakazał jej zwolnienie, jeśli nie została skazana za żadne inne przestępstwo (a nie została). Asia Bibi została skazana w 2010 za obrażanie proroka Mahometa w wioskowej kłótni: był to zarzut, któremu stale zaprzeczała. Od momentu skazania przebywała przeważnie w izolatce.

Przeciwko ewentualnemu uniewinnieniu Asi Bibi zdecydowanie wypowiadały się wcześniej islamistyczne ugrupowania, grożąc zamieszkami. W czasie ogłaszania werdyktu sąd pilnowany był przez setki policjantów, a przed nim odbywały się demonstracje fundamentalistów, żądających kary śmierci. Spodziewać się można zarówno masowych demonstracji, jak i prób zamordowania uwolnionej kobiety.

Pakistańskie przepisy o bluźnierstwie wprowadzone zostały w 1986 roku i od tego czasu skazano setki osób, głównie muzułmanów z sekty Ahmadija i chrześcijan. Nie doszło jednak do żadnej egzekucji.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: BBC.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.