Chrześcijanie boją się przyznawać do swej religii

Opublikowano: 05.04.2015 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 515

Badania przeprowadzone na grupie 2483 osób mieszkających w Wielkiej Brytanii wskazują, że chrześcijanie boją się przyznawać do swojej religii. Jednym z powodów jest brak zrozumienia i szykany, jakie mogą spotkać ich w miejscach pracy.

Kwestię dyskryminacji chrześcijan w Wielkiej Brytanii zbadała Komisja Równości i Praw Człowieka. Jej raport wskazuje, że wyznawcy Jezusa boją się przyznawać do swoich religijnych przekonań, ponieważ mogą ich spotkać szykany ze strony pracodawców, a także wyśmiewanie przez innych pracowników. Z tego powodu chrześcijanie unikają eksponowania swoich symboli religijnych.

Źle widziany ma być przede wszystkim pogląd na małżeństwa homoseksualne, a także sprzeciw wobec aborcji. Chrześcijańskie instytucje twierdzą, że raport nt. dyskryminacji osób tego wyznania pojawił się zbyt późno, bowiem już od dawna są znane przypadki przymuszania lekarzy czy pielęgniarek sprzeciwiających się aborcji, do uczestniczenia w jej wykonywaniu.

Do pogorszenia się sytuacji chrześcijan w Wielkiej Brytanii przyczyniła się zwłaszcza ustawa o równości, wprowadzona przez lewicowy rząd Partii Pracy, pod koniec jego urzędowania w 2010 r. Nowe prawo karze za krytykę homoseksualizmu, a także doprowadziło do likwidacji katolickich ośrodków adopcyjnych i dyskryminacji Kościoła w Anglii i Walii.

Na podstawie: lifesitenews.com, christiantoday.com
Źródło: Autonom


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

13 komentarzy

 1. agama 05.04.2015 09:22

  jakoś to nie dziwi. Przecież religie są tak absurdalne, że śmieszne po prostu! To chodzące dowcipy

 2. Prometeusz 05.04.2015 09:50

  @Agama:

  Co prawda, to prawda. Choc kto z nas kiedys nie byl smiesznym…? I w sumie smiesznosc to nie problem (chyba?)? W koncu jezeli ktos boi sie byc smiesznym, to swiadczy raczej o jego zaburzonej samoocenie itp.

  Z drugiej jednak strony szykany i przymuszanie to juz nie smiech, tylko chamstwo i naduzycia. Zmuszac chrzescijan do czegos jest latwo, bo sa ‘na celowniku’ elit. Chcesz jednak zostac super-komikiem, to zmus muzulmanskie dzieci w szkole do zjedzenia wieprzowinki (nawet w UK) i wtedy pogadamy o smiesznosci…

  Swoja droga to tak, jak zmuszanie ateuszy do modlitwy czy inne tego typu zagrania – po prostu chamstwo i wlazenie z buciorkami w cudze zycie. Dopoki Swiadkowie Jehowy stoja ze swymi stoiskami w parku i nie nagabuja mnie – nie mam z tym problemu! Muzulmanie niech sobie robia swoje, chrzescijanie i ateisci tez – byle wara ode mnie! No – i od siebie nawzajem; odrobina kultury nie zaszkodzi nikomu. Co innego podsmiechujki, a co innego wymuszenia.

  Pozdrawiam,
  Prometeusz

 3. jarchmiel 05.04.2015 11:22

  W sumie to sie tak zastanawiam, dlaczego glownie chrzescijanie wszystkim wadzą…. ale wcale mnie to nie dziwi – wypelnia sie proroctwo czasow konca wiec bedzie coraz wiekszy ucisk na tych ktorzy zyja wedlug Slowa Bozego czyli Biblii. Szatan wie ze ma juz malo czasu wiec zintensyfikowal swoje dzialania. Tylko jedno mnie zastanawia w jego dzialaniu -wie, ze jest na przegranej pozycji, bo zostal stworzony przez Boga i przez niego zostanie zniszczony, ale nadal walczy z Bogiem i jego ludem czyniac zło. Musi miec ogromny żal za coś do Boga….

 4. SzumAkustyczny 05.04.2015 12:01

  Boją – to nie to samo, co wstydzą.

  Kiedy kolega(telewizor)namówi Cie do głosowania na jakiegoś polityka, co okazał się nie taki, jak w reklamie – później, gdy na ulicy ktoś nas zapyta, to wstydzimy się przyznać, gdzie poszedł nasz głos.

  Albo

  jeżeli jesteś facetem, a bardzo podobają Ci się rajstopy i lubisz je nosić. Fakt, że analizując motywację, która Cie do tego skłania, możesz natknąć się na żenujące i smutne fakty – nie mniej nie o to tu chodzi.
  Kiedy koledzy w pracy zapytają Cie, czy je nosisz – oczywiście odpowiesz, że nie – no chyba, że masz takie wytrenowane lub wyrafinowane ego. Niestety ludzie podatni na religię rzadko je miewają.

 5. jarchmiel 05.04.2015 13:31

  @SzumAkustyczny
  Obejrzyj wykłady z cyklu Totalny atak to może otworzą Ci się oczy…

 6. wiara milosc nadzieja 05.04.2015 13:39

  ” Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, lecz mocy i miłości, i powściągliwości. (8) Nie wstydź się więc świadectwa o Panu naszym, ani mnie, więźnia jego, ale cierp wespół ze mną dla ewangelii, wsparty mocą Boga ” – 2 list apostoła Pawła do Tymoteusza 1:7-8 Biblia Warszawska

  “A teraz, Panie, spójrz na ich groźby i daj twoim sługom z całą odwagą głosić twoje słowo;
  30 Gdy ty wyciągniesz swoją rękę, aby uzdrawiać i dokonywać znaków i cudów przez imię twego świętego Syna, Jezusa.
  31 A gdy oni się modlili, zatrzęsło się miejsce, na którym byli zebrani, i wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i z odwagą głosili słowo Boże ” – Dzieje Apostolskie 4:29-31 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

  , w mocy ducha Chrystusowego, w mocy z wysokości – apostołowie którzy
  wcześniej uciekli i pozostawili Chrystusa, gdy zaparli się go, i bali – po napełnieniu mocą z wysokości przestali się bać tych, których się bali wcześniej i z odwagą głosili Dobrą Nowinę .

  kto pełni wolę Bożą ten z każdym dniem jest bliżej wieczności bez względu na to co go spotka, choćby miał umrzeć w 2015 roku to jeśli pełni wolę Bożą będzie trwał na wieki, zmartwychwstanie. Między innymi : Ewangelia Jana 11:23-28, 1 list apostoła Jana 2:17, Ewangelia Mateusza 7:21-23.

  szatan ma żal bo chciał się z równać z Ojcem i Synem : ” O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki! Powalony jesteś na ziemię, pogromco narodów! (13) A przecież to ty mawiałeś w swoim sercu: Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad, na najdalszej północy. (14) Wstąpię na szczyty obłoków, zrównam się z Najwyższym” – Księga Izajasza 13:12-14 Biblia Warszawska

 7. Jedr02 05.04.2015 15:48

  Po setkach lat dyskryminacji niechrześcijan sytuacja się odwróciła. Karma można by powiedzieć, działając jako zadający cierpienie jest się zmuszonym do bycia odbierającym cierpienie. Niechrześcijanie byli na różne sposoby szykanowani, niektórzy zabijani(poza Europą na skalę ogromną np w Ameryce Południowej czy Afryce), a tworzą jakieś absurdalne płacze bo ktoś się z nich śmieje w miejscu pracy. Zapewne Inkowie czy Aztekowie, Katarzy czy Waldensi, Prusowie czy Jaćwingowie, takie osoby jak Galileusz, zapewne oni wszyscy woleliby być wyśmiani w miejscu pracy a nie wyrżnięci.
  Poważnie to sytuacja jest przykra, ale ma swoje źródło w postawie większości chrześcijan. Nie mają oni żadnej tradycji szanowania innych kultur i poglądów, nie robią tego do dziś, więc dostają w zamian dokładnie to samo. Co oczywiście w żaden sposób nie usprawiedliwia tych którzy ich teraz atakują.
  “Chrześcijańskie instytucje twierdzą, że raport nt. dyskryminacji osób tego wyznania pojawił się zbyt późno, bowiem już od dawna są znane przypadki przymuszania lekarzy czy pielęgniarek sprzeciwiających się aborcji, do uczestniczenia w jej wykonywaniu.”
  Takie akty to zwykłe bestialstwo, no choć powiedziałbym że głównie ze względu na zabijanie nienarodzonych dzieci, ale zawsze to lepsze niż zrzucanie słabo wyglądających już narodzonych dzieci z urwiska:)

 8. jarchmiel 05.04.2015 19:40

  @wiara milosc nadzieja
  Dzięki za wyjaśnienie – jak zwykle odpowiedź jest w Biblii o czym jeszcze czasami zapominam. Pozdrawiam!

 9. kierownik.karuzeli 05.04.2015 21:09

  Chyba nie trzeba wspominać, że wiara chrześcijańska w imię piątego przykazania wycięła w pień połowę planety, a drugą połowę przekabaciła na swoją modłę. Praktycznie każda wiara jest podlewana krwią niewiernych, czyli ma spaczone fundamenty. Dyskryminacja wierzących w pracy to hipokryzja.

 10. Jedr02 06.04.2015 00:46

  @up Słyszałeś o masowym mordowaniu niewiernych przez hinduistów czy buddystów?

 11. bXXs 06.04.2015 11:02

  Jarchmiel @ Czy ty czasami zastanawiasz się nad tym co “głosisz “, nad tym co ci wciskano od kołyski? Szatan, grzech, “moja wina”, “Bog ” Jezus, już prawie “Bogini” Maryja i kulty świętych, ikon, obrazków typowo pogańskie podejście z którym niby walczycie. A co do walki z szatanem to ile to szatańskich postępków uczyniliście? Kult Watykański czyli KK jest jednym z najbardziej zbrodniczym (po czynach ich poznaliście),chyba bardziej przegięciowym jest “judeizm” talmudyczny z jego rekcyjną syjonistyczno faszystowską ideologią. No tak, ale kiedy poczytasz o barbarzyństwie jakim są “prawa Boga” i nakazy z ksiąg liczb zawarte w starym testamencie, wszystko staje się jasne.
  Nowy testament to praca edytorów różnych mitologii i opowiastek, które miały wykreować jakiś świerzy wizerunek, lae po tych zabiegach musiano zakazać tłumaczeń czy nawet posiadania bibli w domu…i słusznie. Moja naiwność zakończyła się po przeczytaniu bibli, strona po stronie. Byłem poprostu wstrząśnięty bestialstwem, nienawiścią, terrorem a później brakiem spójności i konsekwencji.
  Szybko odnalazłem pozostałe ewangelie..skoro kochasz Jezusa to szukasz prawdy o nim WSZĘDZIE. Jedno jest pewne.
  Gdyby Jezus pojawił się to KK by zniknął w ogniu piekielnym jakie podsyca od początku swego istnienia.

 12. jarchmiel 06.04.2015 21:29

  @bXXs
  Byłem katolikiem, któremu wszystko “to” wciskano od kołyski – już nim nie jestem, a to głównie z tego powodu, że zacząłem (jeszcze nie ogarnąłem całości) czytać Biblię i odkryłem, że to czego naucza kościół katolicki ma się nijak do nauk z niej płynących. Jeżeli masz czas to jak już polecałem wyżej obejrzyj te wykłady z cyklu “Totalny atak” a może więcej zrozumiesz po ich obejrzeniu i poskładasz sobie wszystko w jakąś spójną całość. Wybór należy do Ciebie.

 13. zbig45 08.04.2015 21:29

  ci prześladowcy chrześcijan nawet tego nie wiedzą że są wrogami Boga. to się dzieje podświadomie. jednak nienawiść do Boga przejawia się w prześladowaniu jego wyznawców. chrześcijaństwo każe nadstawiać drugi policzek dlatego uważają nas za słabych i godnych pogardy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.