Chorzy na wojnę

Opublikowano: 01.07.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1534

Na spotkaniu przedstawicieli państw NATO w Madrycie Turcja odnotowała sukces. Po wcześniejszej deklaracji zablokowania członkostwa Szwecji i Finlandii, Turcja ustąpiła, bo jak zaznaczył Tagyip Erdogan: „Mamy to, na czym nam zależało”. Oznacza to, że oba kraje wstępujące do paktu zgodziły się wezwać przebywających na ich terenie przedstawicieli kurdyjskiej organizacji PKK i oznajmić, że oto właśnie mają oficjalny status terrorystów. W obu krajach skandynawskich przedstawiciele PKK są członkami parlamentów.

Ponadto, zniesione zostało embargo nałożone na Turcję w zakresie handlu bronią. Podpisane w tej kwestii trójstronne memorandum potwierdza formalnie uzgodnione wątki. Dodatkowo, planowane jest spotkanie T. Erdogana z Joe Bidenem. Jak donosi prasa amerykańska „Administracja amerykańska nie poczyniła żadnych ustępstw w kierunku Turcji jeśli chodzi o problematykę członkostwa Szwecji i Finlandii”. Zatem kraje kandydujące uczyniły krok w kierunku żądań tureckich. W kategoriach dużej niespodzianki należałoby się spodziewać ustępstw USA na rzecz oczekiwań tureckich. Przedmiotem tych interesów byłaby zgoda na dostawę F-16 oraz F-35, o które Turcja zabiega. Podpisany i opublikowany na stronie internetowej prezydenta USA dokument powinien być gwarancją realizacji uzgodnień. Kurdowie kolejny raz odnotowują przegraną, bo w polityce nie liczy się nic ponad interesy. Ważniejsza od kurdyjskiej byłaby nadwątlona reputacja Finlandii i Szwecji gdyby doświadczyły veta Turcji.

Co stało się z interesem Kurdów, po wykorzystaniu w charakterze bojowników w Syrii, to z powodzeniem może dotyczyć każdego innego choćby najbardziej lojalnego sojusznika Ameryki – Polski czy Ukrainy. Mogą mieć rolę wyłącznie jako rynek zbytu i dostawcy tanich oddziałów do walki. Każde słabe sojusznicze państwo liczące na własny kąsek nieustająco wojennej strategii kolonizowania świata przez Stany Zjednoczone doświadczy jednego: lojalność przegrywa z kretesem z asertywnością. Turcja doskonale wiedziała jak bardzo zależy NATO na poparciu Turcji, więc wykorzystała okazję.

Formalny krok pociągnie za sobą zainstalowanie stałych baz amerykańskich w Szwecji i Finlandii. Na decyzje w Madrycie błyskawicznie zareagował prezydent Włodzimierz Putin zapewniając, że spotka się ten krok z lustrzaną reakcją ze strony Rosji. Dodał, że w dotychczasowych relacjach z tymi państwami nie istniał choćby ślad niepokojów jakich przysparzała Ukraina: „Skoro chcą instalować obce jednostki na własnym terenie, proszę bardzo, ale Rosja przypomina, że jej siły zbrojne nie biorą za cel obiektów cywilnych, lecz wojskowe”.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com [1] [2]
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.