Chorzy na biedę?

Opublikowano: 23.09.2016 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 670

Szwedzcy naukowcy twierdzą, że finansowe wsparcie połączone z leczeniem farmakologicznym pomaga w leczeniu chorób psychicznych bardziej niż same leki.

Portal Forsal.pl pisze o najnowszych szwedzkich badaniach, które udowodniły, że pacjenci z chorobą psychiczną czuli się lepiej, gdy otrzymali miesięcznie 500 koron i leki, niż gdy otrzymywali tylko medykamenty. Z najnowszych badań Uniwersytetu w Sztokholmie wynika, że pieniądze łagodzą objawy chorób psychicznych w dużo większym stopniu niż środki farmakologiczne. Jak mówi kierujący badaniami profesor Alain Topor, okazało się też, że osoby „leczone” pieniędzmi były gotowe do powrotu do normalnego życia dużo szybciej niż pozostałe.

Zdaniem profesora to dowód na to, że problemy socjalne stanowią podłoże wielu chorób psychicznych. W badaniach wzięło udział stu pacjentów, którzy żyli w trudnych warunkach i cierpieli na takie choroby jak schizofrenia, psychoza, mania prześladowcza czy głęboka depresja. Przez 9 miesięcy każdy z nich dostawał 500 koron, którymi mógł dysponować według własnego uznania. Większość wydała pieniądze na obiady z przyjaciółmi czy rodziną, grę w kręgle i wizyty w fitness-klubie. Ich samopoczucie było badane przed badaniami, w ich trakcie i po nich. Okazało się znacząco lepsze niż grupy, która w tym samym czasie dostawała jedynie lekarstwa.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. SzumAkustyczny 23.09.2016 11:33

  można to było wydedukować. eksperyment potwierdził.
  jeżeli realizowanie większości świadomych potrzeb, sprowadza się do posiadania pieniędzy, bo za ich pośrednictwem można je zaspokoić, to ich brak, w naszej własnej opinii, prowadzi do zamknięcia dróg realizacji istotnych potrzeb.

 2. adambiernacki 23.09.2016 13:18

  Nałogowcy oj tzn nałukofce wspięli się na wyżyny nałuki i łoświecenia ojajeebe. Badania trwały 30 lat i pochłonęły 20 milionów dolarów a były tak ciężkie, że troje z nałukofcuf zmarło z wycieńczenia, oraz od koksu i chorób wenerycznych. Teraz zespół nałogowców subwencyjnych weźmie się za teorię o tym, że bogacze są obdarzeni naturalnym magnetyzmem pieniężnym opartym na nieznanym skwarku oj tzn kwarku. Najprawdopodobniej boskiej cząstce Iluminalu charakterystycznej dla wyjątkowych jednostek jak np. Jezus Chrystus. Natomiast moralność jest uszkodzeniem genetycznym zwanym Frajerstwem.

 3. BrutulloF1 23.09.2016 15:00

  Już widzę jak u nas namnożyłoby się świrów….

 4. bro 23.09.2016 16:06

  Osoby żyjące w trudnych warunkach wydawały otrzymaną kasę na kręgle i fitness kluby ? Przecież to niedorzecznosć jakaś. Poza tym 500 koron to biorąc pod uwagę ichniejszych cen, tak jakby w Polsce dać komuś 100 złotych, także obiady z przyjaciółmi też musiały być wypasione 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.