Chipowanie kenijskich nosorożców

Opublikowano: 22.10.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 538

Kenya Wildlife Service (KWS) otrzymała od WWF 5 skanerów i ponad 1000 mikrochipów, które trafią do rogów nosorożców. Sprzęt o wartości ponad 1,3 mln szylingów kenijskich pomoże w walce z kłusownikami.

Kenijskie władze mają nadzieję, że znakowanie ułatwi skazywanie przestępców, bo każdy z odzyskanych lub skonfiskowanych rogów będzie można połączyć z konkretnym zwierzęciem i obszarem pochodzenia. Chipy rzucą także nieco światła na kształt siatek handlujących nielegalnym towarem.

Robert Magori z WWF poinformował, że chipy będą wszczepiane w ciągu kolejnych 4-6 miesięcy. Przyznał też, że proces będzie kosztowny i czasochłonny. Stanowi on część szerszej kampanii zwalczania kłusownictwa. Ma ona obejmować lepszy nadzór, badanie DNA itp. W czasie, gdy trwają starania, by ulepszyć kenijskie prawo, strażnicy będą doposażani, a aktywność kłusowników pomogą monitorować m.in. drony.

Autor: Anna Błońska
Na podstawie: The Verge
Źródło: Kopalnia Wiedzy


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.