Chiny zamykają muzułmanów w obozach reedukacyjnych

Opublikowano: 21.05.2018 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1069

Władze Chin starają się zwalczyć zjawisko islamskiego ekstremizmu w dość nietypowy sposób. W północno-zachodniej prowincji Sinciang znajdują się specjalne „obozy reedukacyjne”, w których muzułmanie zmuszani są do robienia rzeczy, których zakazuje “Koran”.

Prowincja Sinciang jest w większości zamieszkiwana przez wyznawców islamu. Chiny wprowadziły tam szereg ograniczeń – zabroniono już nadawania nowo narodzonym dzieciom muzułmańskich imion, zaś spotkania modlitewne i islamskie praktyki nie mogą być wykonywane w obiektach rządowych, biurach handlowych i szkołach. W Sinciang nie wolno również nosić, ani zmuszać do noszenia symboli, które odnoszą się do religijnego ekstremizmu.

Teraz dowiadujemy się, że w zdominowanej przez wyznawców islamu chińskiej prowincji istnieją tzw. obozy reedukacyjne. Tak przynajmniej twierdzą muzułmanie, których zatrzymano i tymczasowo zamknięto w takiej placówce. Z ich relacji wynika, że w obozach tych przetrzymuje się w sumie setki tysięcy, a być może nawet milion ludzi, których zmusza się między innymi do picia alkoholu i jedzenia wieprzowiny, czego “Koran” kategorycznie zakazuje.

Chińczycy podobno zmuszają muzułmanów, aby ci wyrzekali się swoich wartości religijnych i przekonań i wypowiadali się pozytywnie o partii komunistycznej. W zależności od uzyskiwanych efektów, więźniowie są nagradzani, albo otrzymują kary. Wyznawcy islamu opuszczają obozy indoktrynacji po miesiącach.

Władze Chin oficjalnie nie potwierdzają tych doniesień, choć państwowe media nie ukrywają, że koniecznie należy wprowadzić zmiany ideologiczne, aby stłamsić wszelkie ruchy separatystyczne i islamski ekstremizm. W prowincji Sinciang dosyć często dochodzi do konfliktów między muzułmańskimi Ujgurami a Chińczykami Han. Oprócz samych „programów edukacyjnych”, prezydent Chin Xi Jinping proponował nawet budowę muru wokół prowincji Sinciang.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Independent.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 21.05.2018 12:31

    Oj… oj. z murami, to oni mają dobre doświadczenie. Czemu nie zbudować jeszcze kilku cudów świata.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.