Chiny zamykają konsulat USA w Chengdu

Opublikowano: 27.07.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 884

Konsulat generalny USA w Chengdu został oficjalnie zamknięty zgodnie z żądaniem strony chińskiej, napisano w komunikacie MSZ ChRL. Jak poinformowano, przedstawiciele kompetentnych organów Chin weszli na terytorium placówki przez główną bramę i przejęli misję dyplomatyczną.

Konsulat generalny USA w Chengdu został otwarty w 1985 roku i odpowiadał za południowy zachód kraju, między innymi prowincje Seczuan, Junnan, Kuejczou, Tybetański Region Autonomiczny, a także miasto wydzielone Chongqing.

21 lipca Stany Zjednoczone zażądały od Chin zamknięcia Konsulatu Generalnego w Houston. MSZ Chin nazwał tę decyzję prowokacją polityczną i oświadczył, że podejmie odpowiednie działania odwetowe. Rzecznik prasowa Departamentu Stanu Morgan Ortagus powiedziała, że Waszyngton podjął tę decyzję, żeby zapewnić ochronę własności intelektualnej i danych personalnych Amerykanów.

MSZ Chin 24 lipca zażądało, by Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Chengdu zakończył swoją działalność. Resort polityki zagranicznej nazwał zamknięcie amerykańskiej misji dyplomatycznej w Chengdu legalną i konieczną odpowiedzią. Odpowiedzialność za tę sytuację spoczywa całkowicie na Waszyngtonie – podkreślił Pekin.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 27.07.2020 18:13

    To taka stara tradycja. Ekstradycja.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.