Chiny zakażą samochodów spalinowych

Opublikowano: 12.09.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 324

Chiny zdecydowanie chcą skończyć z wykorzystywaniem paliw kopalnych. Państwo Środka od lat inwestuje olbrzymie kwoty w rozwój alternatywnych źródeł energii, a teraz jego władzą mają zamiar… wyznaczyć datę, po której nie wolno będzie sprzedawać samochodów z silnikami spalinowymi.

Chiny to największy na świecie rynek samochodów. W ubiegłym roku sprzedano tam 28 milionów pojazdów. Jeśli rzeczywiście Pekin zabroni sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi, to znaczna część świata przesiądzie się na pojazdy elektryczne.

Państwo Środka nie jest pierwszym, którego władze wpadły na taki pomysł. Niedawno Wielka Brytania ogłosiła, że po roku 2040 nie będzie wolno sprzedawać tam pojazdów z silnikami spalinowymi. Podobnie postąpiła Francja. W chinach już od pewnego czasu obowiązują liczne rządowe programy w ramach których promowany jest rozwój samochodów elektrycznych. Na przykład zachęca się zagraniczne koncerny motoryzacyjne do zakładania w chińskimi firmami spółek rozwijających pojazdy elektryczne. Należące do Chińczyków Volvo ogłosiło też, że od roku 2019 wszystkie nowe pojazdy tej firmy zostaną wyposażone w silniki elektryczne.

Na razie nie wiadomo, kiedy Chiny chciałyby zakazać pojazdów z silnikami spalinowymi. Prace nad takim rozwiązaniem zapowiedział Xin Guobin, wiceminister infrastruktury i technologii. Niektórzy specjaliści twierdzą, że na tak wielkim rynku jak chiński zakaz będzie wprowadzony później niż w roku 2040. To pozwoli wszystkim odpowiednio się przygotować.

W ciągu pierwszych 7 miesięcy bieżącego roku w Chinach sprzedano około 100 000 samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Autorstwo: Mariusz Błoński
Na podstawie: Bloomberg.com
Źródło: KopalniaWiedzy.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.