Chiny żądają od USA anulowania umowy wojskowej z Tajwanem

Opublikowano: 19.07.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1079

Chiny domagają się od Stanów Zjednoczonych natychmiastowego anulowania umowy z Tajwanem dotyczącej broni i usług wojskowych o łącznej wartości 108 mln dolarów – poinformował w poniedziałek 18 lipca rzecznik Ministerstwa Obrony Chińskiej Republiki Ludowej Tan Kefei.

„Chiny domagają się, aby Stany Zjednoczone natychmiast wycofały ten plan sprzedaży broni Tajwanowi, wstrzymały wszelką tego typu sprzedaż broni i zerwały więzi wojskowe między USA a Tajwanem” — stwierdził Kefei.

Rzecznik chińskiego resortu obronnego podkreślił, że Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza podejmie „wszelkie niezbędne środki”, aby chronić suwerenność narodową i integralność terytorialną Chin, nieodłączną częścią których jest Tajwan. „PLA będzie stanowczo rozprawiać się z każdą formą zewnętrznej ingerencji w wewnętrzne sprawy Chin” — ostrzegł oficer.

Wcześniej Departament Stanu Stanów Zjednoczonych zatwierdził umowę o świadczeniu usług oraz sprzedaży sprzętu i części zamiennych na Tajwan o łącznej wartości 108 mln dolarów. Umowa obejmuje przede wszystkim cele związane z koniecznością naprawy sprzętu wojskowego, w tym czołgów sił zbrojnych wyspy.

Źródło: pl.Front-News.info

8

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.